منو
X

تصویر
دکتر شبنم تمجید شبستری
دندانپزشک
(0)
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر شبنم تمجید شبستری متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان و دارای بورد تخصصی این رشته می باشم. در اینجا قصد دارم جهت آشنایی والدین توضیحاتی در ارتباط با ارتودنسی پیشگیرانه به والدین گرامی ارائه دهم.
ارتودنسی پیشگیرانه به نوعی بخشی از مرحله درمانی ارتودنسی یا مرحله اول درمان ارتودنسی می باشد. در این مرحله نیاز به براکت و سایر درمان هایی که در ارتودنسی انجام می شود وجود ندارد اما درمان در این مرحله سبب می شود تا درمان ارتودنسی در بزرگسالی به راحتی و با هزینه و مدت زمان کمتری انجام شود. مرحله دوم درمان ارتودنسی از سن ۱۲ الی ۱۴ سالگی آغاز می شوند یعنی زمانی که کلیه دندان های دائمی بیرون آمده اند. اگر ارتودنسی پیشگیرانه در زمان کودکی فرد انجام گرفته شود در این سن یعنی در مرحله دوم تنها مشکلات جزئی باقی می ماند و حل می شود و مدت زمان درمان نیز کوتاه تر خواهد بود. در مرحله اول مشکلات اسکلتی بهبود و اصلاح یافته است و در این مرحله مشکلاتی که سبب ایجاد عادت های نا درست در دهان است بهبود می یابد. عادت های دهانی که به خودی خود مسبب ایجاد جلو زدگی، نا منظمی و کجی در دندان ها می شود.
این عادت های نا مناسب شامل مکیدن انگشت و پستان به مدت طولانی می باشد که در صورتی که کودکی تا سن سه سالگی این عادت را ترک نکند سبب نامنظمی در دندان ها و فکین وی می شود همچنین مشکلات رشدی از مسکلاتی است که به ارتودنسی پیشگیرانه احتیاج دارد که این مشکلات رشد مانند کوچک بودن فک بالا، فشرده بودن و در نتیجه در هم ریختگی در دندان ها و رشد نا هماهنگ در میان دو فک بالا و پایین از مشکلات رشدی است که نیاز به ارتودنسی پیشگیرانه را در کودکان لازم می کند.

مشخصات
  • جنسیت مونث
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر شبنم تمجید شبستری متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودنسی، متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان.
تخصص ها
  • دندانپزشک کودک
تصویر
دکتر شبنم تمجید شبستری
دندانپزشک
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر