منو
X

تصویر
کتر مریم شکری مژدهی
دندانپزشک
(0)
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

من دکتر مریم شکری مژدهی متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان و دارای بورد تخصصی این رشته می باشم. بنده در حال حاضر به عنوان عضو هیئت علمی و استادیار دانشگاه علوم پزشکی قزوین در حال فعالیت هستم. بنده علاوه بر کار پژوهشی و تربیت دانشجویان رشته دندان پزشکی به امر طبابت نیز مشغول می باشم تا تجربیات خود و مطالعات روز دنیا را در کار درمانی خود نیز به کار بندم. من در حال حاضر عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران نیز هستم. بنده و کلیه همکاران خود در مطب تمام سعی خود را جهت جلب رضایت کودکان دلبند شما می کنیم امید است همیشه سلامت و تندرست باشید. در اینجا قصد دارم توضیحاتی در ارتباط با درمان فلوراید تراپی توضیحاتی کوتاه ارائه دهم.
فلوراید تراپی: استفاده کردن از درمان دندان بوسیله فلوراید بسیار در پیشگیری از پوسیدگی و کنترل پوسیدگی دندان ها به خصوص در بخش میان دندان ها بسیار مهم می باشد. در واقع فلوراید روش درمانی پیشگرانه محسوب می شود. فلوراید تراپـی به معنای استفاده فلوراید به صورت موضعی بر روی دندان های کودکان به صورت دوره ای در راستای بالا بردن استحکام دندان ها در مقابل پوسیدگی می باشد. در روش فلوراید تراپی ابتدا دندان پزشک دندان های کودک را با برس و خمیر مخصوص به خوبی تمیز می کند و پس از آن فلوراید را به صورت موضعی بر روی دندان ها که به شکل ژل و یا وارنیش در بازار موجود می باشد می مالد. پس از انجام فلوراید تراپی کودک باید چن بار آب دهان خود را خارج سازد اما نباید دندان های خود را بشوید و تا نیم ساعت پس از اتمام کار فلوراید تراپی نیز نباید کودک از خوردن و آشامیدن چیزی استفاده کند. توصیه می شود که کار فلوراید تراپی را برای کودک از سن دو سالگی آغاز کرد و این کار را تا زمان رویش دندان آسیای دوم دائمی یعنی در سن ۱۴ سالگی ادامه داد و دوره این کار بنا بر نظر دندان پزشک از ۳ ماه الی ۶ ماه متغیر می باشد. به صورت همزمان با عمل فلوراید تراپی امکان دارد دندان پزشک برای برخی از کودکان کاربرد دهانشویه حاوی فلوراید را در خانه برای اجتناب از خطر بالای ایجاد پوسیدگی دندان تجویز نماید. لازم است پیش از فلوراید تراپی برای کودکان یعنی وارنیش فلوراید تراپی می بایست کودک تغذیه خوب و درستی داشته باشد و به میزان کافی و لازم مایعات مصرف کنند چرا که بعد از فلوراید تراپی تا یک ساعت پس از این کار نباید چیزی بخورند و یا بیاشامند. پیش از این که عمل وارنیش فلوراید تراپی انجام شود بهتر آن است که دندان ها را را با خمیر پروفیلاکسی در مطب دندان پزشک و یا مسواک زدن معمول تمیز نموده و پلاک و جرم هایی که روی دندان ها قرار دارد در صورتی که قابل مشاهده باشد از دندان ها از میان برود. هر چند پروفیلاکسی در موارد عدم دسترسی به امکانات لازم و ضروری نیست. آموزش های لازم و ضروری پس از انجام وارنیش فلوراید تراپی ملزوم نمی باشد و جهت خشک نمودن وارنیش فلوراید پیش از ترخیص بیمار می بایست این کار را انجام داد و تا این لحظه صبر کرد زیرا وارنیش در تماس با مایعات دهان نیز سفت خواهد شد. تا پایان روزی که کار فلوراید تراپی انجام شود کودک می بایست از رژیم غذایی نرم و مایعات استفاده نماید و از خوردن اغذیه سفت جلوگیری نماید. همچنین تا صبح روز پس از فلوراید تراپی کودک نباید از مسواک و نخ دندان استفاده کند. تغییر رنگ سطح دندان، بعد از وارنیش فلوراید تراپی طبیعی بوده و به تدریج بعد از مدت زمانی به حالت ابتدایی خود باز می گردد. بیمار نباید از دهان شویه فلوراید و الکل استفاده نماید. در صورت تمایل به ارتباط با من و بهره مندی از خدماتم در زمینه های نام برده می توانید با تعیین وقت قبلی به مطب اینجانب مراجعه فرمایید.

مشخصات
  • جنسیت مونث
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر مریم شکری مژدهی متخصص دندانپزشکی کودکان (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودنسی، متخصص دندان پزشکی کودکان.
تخصص ها
  • دندانپزشک کودک
قرار ملاقات
شنبه تا چهارشنبه بعد از ظهر ها
تصویر
کتر مریم شکری مژدهی
دندانپزشک
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر