منو
X

تصویر
دکتر ژیلا عباس زاده
دندانپزشک
(0)
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر ژیلا عباس زاده متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان و دارای بورد تخصصی این رشته می باشم. در اینجا قصد دارم جهت آشنایی والدین توضیحاتی در ارتباط با پوسیدگی دندان در کودکان و پیشگیری از آن در دندان پزشکی کودکان به والدین گرامی ارائه دهم.
پوسیدگی دندان در کودکان و پیشگیری از آن : یکی از عوامل بسیار رایج در ایجاد پوسیدگی در نوزادان، خوابیدن نوزاد به همراه شیشه شیر می باشد. شیر موجود در شیشه شیر در هنگام شبانه با تماس پیدا کردن با دندان ها سبب ایجاد محیط بسیار مناسب برای رشد و تکثیر باکتری های عامل پوسیدگی دندان می شود. روند کار بدین شکل می باشد که باکتری های موجود در دهان کودک با مصرف کردن قند و دیگر مواد غذایی را استفاده می کنند و در داخل دهان اسید بوجود می آورند. این اسید بوجود آمده در داخل دهان مواد معدنی دندان ها را در خود حل می کند و به مرور زمان پوسیدگی دندان ها را عامل می شوند. علاوه بر این مورد مصرف کردن مواد غذایی نا سالم نیز در گسترش و رشد پوسیدگی دندان های کودکان بسیار موثر می باشد. در صورتی که کودک آبنبات و مواد حاوی قند را به صورت مکرر و نیز طولانی مدت مصرف نماید این عادت غذایی نا سالم در ایجاد پوسیدگی دندن های کودکان بسیار نقش مهمی را ایفا می کند. اما سوال مهمی که در اینجا مطرح می شود این است که چگونه از پوسیدگی دندان کودکان پیشگیری کنیم؟ در قدم اول می بایست عادت به خواب رفتن کودک با شیشه شیر یا آبمیوه و یا هر مایعی که حاوی مواد قندی باشد را از سر کودک خود بیندازیم و آن را ترک نماییم. در صورتی که کودک شما با شیشه شیر عادت به خوابیدن دارد می توانید با جایگزین کردن آب به جای شیر به خوابیدن کودک خود کمک کنید و هم از ایجاد پوسیدگی در دندان های کودکتان اجتناب نمایید. اگر چه این نکته را باید همیشه بداینم که نوشیدن شیر و نوشیدنی های دارای قند نباید هیچ وقت مدت طولانی به درازا بکشد. زیرا کاهش زمان خوردن مواد قندی باعث می شود که مواد خواراکی که دارای قند می باشد کمتر به دندان ها تماس پیدا کند و خطر بوجود آمدن پوسیدگی در دندان ها را نیز کم می کند. به همین خاطر در صورت امکان مصرف شیر در فنجان بسیار بهتر از شیشه شیر می باشد. سعی کنید هر روز دندان کودکانتان را مسواک بزنید و خود دندان های آن ها را به آرامی نخ دندان بکشید. مواد غذایی که دارای اسید می باشند مانند آب مرکبات باعث می شود که مینای دندان ها ضعیف شود و در نتیجه زمینه های پوسیدگی در دندان های کودکان را بوجود می آورند. امری بسیار مهم می باشد که در قبل از یک سالگی کودک خود را نزد دندان پزشک متخصص کودکان ببرید و کودکتان را مورد معاینه قرار دهید. بسیار ضروری و واجب است که هر روز آن هم دو مرتبه دندان های کودک خود را با مسواک مخصوص کودکان مسواک بنید و بعد از مصرف مواد قندی دندان هایشان را نیز مسواک بزنید. هرگز برای کوکانی که کمتر از دو سال سن دارند از خمیر دندان هایی که دارای فلوراید می باشند استفاده نکنید. استفاده از این خکیر دندان ها می بایست در زمانی انجام شود که کودک توانایی آن را داشته باشد که خمیر دندان را نبلعد و بتواند آن را از دهان خود بیرون بیاورد. والدین برای مسواک زدن دندان های کودانشان می بایست در حدود ۲ دقیقه زمان بگذارند. در صورت تمایل به ارتباط با من و بهره مندی از خدمات اینجانب در زمینه های اشاره شده می توانید با تعیین نوبت قبلی به آدرس درج شده مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق راه های ارتباطی ثبت شده (آدرس ایمیل، شماره تماس) اقدام کنید.

مشخصات
  • جنسیت مونث
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر ژیلا عباس زاده متخصص دندانپزشکی کودکان (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودنسی، متخصص دندان پزشکی کودکان.  
تخصص ها
  • دندانپزشک کودک
تصویر
دکتر ژیلا عباس زاده
دندانپزشک
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر