منو
X

تصویر
دکتر پیمانه مارسولی
دندانپزشک
(0)
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر پیمانه مارسولی متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان و دارای بورد تخصصی این رشته می باشم. در اینجا قصد دارم جهت آشنایی والدین توضیحاتی در ارتباط با درمان دندان کودکان به والدین گرامی ارائه دهم.
روکش دندان های شیری از جنس استیل و به صورت پیش ساخته می باشد که روی دندان های پوسیده و با ساختار ضعیف قرار داده می شود. این روکش ها بر خلاف روکش دندان های دائمی از پیش ساخته شده می باشد و دندان پزشک همان مدقع آن را روی دندان کودک قرار می دهد. اگر ترمبم دندان شیری گسترده باشد و اگر تاج دندان شیری بسیار آسیب دیده باشد جهت جلوگیری از شکستگس دندان و پوسیدگی دوباره از این روکش استفاده می شود. روکش های استیل دندان شیری به خود دندان چسبیده می شوند. در زمانی که دندان عصب کشی نشده باشد اما دندان به پر کردن نیازمند باشد و تاج دندان بسیار از بین رفته باشد در این مورد دیگر به پر کردن نیازی نیست و فقط با این روکش کار درمانی پایان می پذیرد.
همان گونه که ذکر شد این روکش ها از قبل ساخته شده و از جنس فلز می باشند، و چون فلزی هستند از دوام و ماندگاری زیادی برخوردار هستند. فایده ای که این روکش دارد اولا از شکسته شدن دندان اجتناب به عمل می آورد و ثانیا به دلیل این که کل دندان را می پوشاند دیگر دندان دچار پوسیدگی نمی شود‌. عده ای اعتقاد دارند که دندان های شیری ریشه ندارند اما لاید این نکته را ذکر کنم که کلیه دتدان های شیری همان اجزا دندان های دائمی را دارد اما با این تفاوت که شکل و اندازه این دندان ها متفاوت می باشد.
جنس روکش دندان شیری از فولاد و ضد زنگ است و از تاج دندان به طور کانل محافظت می کند و پس از افتادن دندان هم خود به خود روکش هم می افتد و در نتیجه رنگ نقره ای دندان هم مشکلی نمی باشد. در موارد بسیار کمی برای کودک پیش آمده است که روکش را خورده است اما این نشکلی نیست که نگرانی ایجاد کند زیرا بعد از چند روز روکش دندان خود به خود دفع خواهد شد. برای کودکان روکش دندان روی دندان های عقب انجام می شود و این روکش ها از سن سه سالگی برای کودکان انجام می شود. این روکش برای حفظ دندان شیری تا زمان درآمدن دندان دائمی است و از فضای دندان اصلی هم نگهداری و محافظت می کند. همان طور که از دندان های اصلی می بایست محافظت شود از روکش ها نیز هم چون دندان اصلی می بایست محافظت شود و از برخورد مواد سخت به دندان به روکش جلوگیری به عمل آورد.

مشخصات
  • جنسیت مونث
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر پیمانه مارسولی متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودنسی، متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان.  
تخصص ها
  • دندانپزشک کودک
تصویر
دکتر پیمانه مارسولی
دندانپزشک
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر