منو
X

تصویر
دکتر نفیسه علم آموز
دندانپزشک
(0)
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

من دکتر نفیسه علم آموز متخصص دندان پزشکی ترمیمی و دارای بورد تخصصی در این رشته می باشم. بنده در سال ۱۳۷۸ تحصیلات متوسطه خود را تمام کردم و پس از آن با شرکت در کنکور سراسری رشته تجربی در رشته دندان پزشکی در سال ۱۳۷۸ در دانشگاه علوم پزشکی کرمان پذیرفته شدم. سپس دکترای عمومی خود را از دانشکده دندان پزشکی دانشگاه کرمان در سال ۱۳۸۴ کسب کردم و بدون وقفه در سال ۱۳۸۴ در کنکور دوره تخصص، دوره تخصص خود را در رشته دندان پزشکی ترمیمی در دانشگاه علوم پزشکی تهران شروع کردم و بورد تخصصی خود را در سال ۱۳۸۷ به اتمام رسانیدم. در سال ۱۳۸۷ به عنوان استادیار دندان پزشکی گروه دندان پزشکی ترمیمی در دانشکده کرمان مشغول به فعالیت شدم و در سال ۱۳۸۷ با ارتقای درجه علمی خود به درجه دانشیاری تا هم اکنون همچنان به امر تدریس مشغول می باشم. من مقالات بسیاری در حوزه تخصصی رشته خود در مجلات معتبر علمی داخلی و خارجی ارائه داده ام. شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر که درج شده است با من در تماس باشید. من و همکارانم نهایت سعی خود را در جهت بهبود حال شما و ارائه بهترین نتیجه درمانی برای شما عزیزان انجام می دهیم. امید است لبخند رضایت همیشه بر لبان زیبای شما بنشیند.
دندانپزشکی ترمیمی نوعی از تخصص در دندان پزشکی می باشد که به صورت عملکردی و یز به صورت زیبایی خود را نشان می دهد. اگر چه هنوز این تخصص به عنوان یک تخصص رسمی توسط انجمن دندان پزشکی آمریکا مقبول نیافتاده است اما همچنان به عنوان یک تخصص در فضای آکادمیک تدریس می شود. دندانپزشکان عمومی این توانایی را دارند که از بسیاری از شیوه ها و روش ها جهت درمان های دندان پزشکی بهره ببرند و این کار را با استفاده از دوره های آموزشی و آموزش های لازم می توانند کسب بکنند. تمامی این موارد به میزان حرفه ای بودن دندان پزشک بستگی دارد. این روش ها می تواند شامل ایمپلنت دندان، پروتز های دندانی شامل پودر، ونیر کامپوزیت، تاج، پل، پروتز کامل و جزئی را شامل می شوند.
دندانپزشکی ترمیمی به نوعی با دندان پزشکی پروتز دندان نیز شناخته می شود و راهی است در این تخصص برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته در افراد. به دلیل این که دندان پزشک از از اصطلاح دندانپزشکی ترمیمی یا دندانپزشکی پروتز دندان استفاده می کند، به دلیل این است که بتواند بیشترین میزان سلامت دندان های طبیعی در فرد را محافظت نماید. زمانی که با ایمپلنت به عنوان یک دندان مصنوعی جایگزینی برای دندان های از دست رفته داریم کمک می کند تا سلامت دندان ها علاوه بر زیبایی نیز بهبود پیدا کند. زمانی که این حفره های خالی در دندان را پر می کنیم (منظور از حفره همان جای خالی دندان های از دست رفته می باشد) از ایجاد حفره در دیگر دندان های طبیعی و سالم جلوگیری می کند زیرا شکاف هایی که به فرم های مختلفی ایجاد می شوند آسیب پذیر می باشندو زمینه را در جهت بوجود آوردن لکه و باکتری ها و پلاک های روی دندان ها ایجاد و فراهم می کند. دندان های افتاده و پوسیده نیز سختی بسیاری بر روی دندان های بر جای مانده بوجود می آورند، بدین علت که شما سطح زیدی برای جویدن غذا ندارید.
ترمیم دندان با دو روش ترمیم مستقیم و ترمیم غیر مستقیم می باشد. در ترمیم مستقیم، دندان ها پر می شوند و به طور مستقیم بر روی دندان ها صورت می گیرد. ابتدا حفره ی دندان که آنتی باکتریال شده و کاملا تمیز شده است توسط ماده ای نرم پر می شود و سپس این ماده نرم بعد از گذشت زمان کمی کاملا سخت می شود تا راه ورود باکتری به درون کانال و ریشه دندان را ببندد. روش پر کردن نیاز به زمان زیادی ندارد و دندان پزشک در اولین جلسه این کار را به صورت مستقیم انجام می دهد. در ترمیم غیر مستقیم بر خلاف ترمیم مستقیم به یک جلسه بیشتر درمان نیاز است. در جلسه اول درمان ابتدا دندان پزشک دندان را می تراشد و زمینه آن را آماده می کند و از ناحیه مورد نظر ترمیم، قالب دندان را آماده می کند و قالب را به لابراتوار می برد تا ترمیم در آن جا بسازد. در جلسه بعدی دندان پزشک پس از آمادی سازی کار ترمیم آن را به حفره متصل می کند و اگر نیاز به تصحیح باشد آن را مرتفع می کند. مانند ونیر ها، روکش ها و بریج های ساخته شده از طلا، آلیاژ های فلزی، سرامیک و یا کامپوزیت. در بعضی موارد برای درمان دندان های از دست رفته بهترین درمان می تواند ترمیم دندان با روش ساخت قالب آن در لابراتوار باشد. روکش کردن دندان ها سبب می شود کلیه سطح های جونده و سطح های طرفی دندان پوشیه شوند.. قیمت ترمیم های غیر مستقیم یه طور معمول بالا تر از ترمیم های مستقیم است که این به علت تعداد و طول مدت جلسات کاری و نیز هزینه لابراتوار می باشد.

مشخصات
  • جنسیت مونث
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص دندان پزشکی ترمیمی
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر نفیسه علم آموز متخصص دندانپزشکی ترمیمی (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودنسی، متخصص دندان پزشکی ترمیمی.
تخصص ها
  • دندانپزشک
تصویر
دکتر نفیسه علم آموز
دندانپزشک
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر