منو
X

تصویر
دکتر مینا احمدیان
دندانپزشک
(0)
ویدیوی آموزشی روانشناسی
آپلود شده کاربران
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر مینا احمدیان متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان و دارای بورد تخصصی این رشته می باشم. بنده پس از قبولی در ازمون سراسری در رشته دندان پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدم و پس از سپری کردن دو سال از طرح دوره عمومی توانستم با موفقیت از این دانشگاه فارغ التحصیل شوم و سپس با بدست آوردن رتبه خوب و عالی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین، در رشته تخصصی دندانپزشکی کودکان و نوجوانان قبول شدم. پس از ان سه سال دوره تخصص در رشته مذبور را طی کردم و و موفق شدم به خوبی در آزمون بورد تخصصی پذیرفته شوم. بدنبال رویای تدریس و پژوهش همیشه بر آن بوده ام تا این تجربه لذت بخش و عالی را در کارنامه کاری خود داشته باشم و بیشتر از شغل از ان با عشق یاد کنم و هم اکنون به عنوان استادیار و عضو هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام مشغول به امر تدریس می باشم.
شیر دادن به کودک در حین خواب از رفتار ها و عاداتی می باشد که بسیاری از مادران آن را تجربه کرده اند ولی این کار سبب می شود که سلامت و بهداشت دندان های کودک به خطر بیافتد. این مشکل بدین سبب روی می دهد که شیر در میان دندان ها باقی می ماند که باعث ایجاد پوسیدگی در دندان های شیری می شود. پوسیدگی در دندان شیری اگر در زمان درست خود به آن رسیدگی نشود سبب از بین رفتن کلی دندان می شود و این عامل ترس و اضطراب در درون کودک ایجاد می کند و مشکلاتی نیز در جویدن درست غذا برای کودک به وجود می آورد. هم چنین افتادن زود هنگام دندان های شیری سبب می شود که آن فضای خالی که در اثر افتادن دندان ایجاد شده است بوسیله دیگر دندان های اطراف فضای خالی دندان متمایل می شود و در نتیجه آن فضا بسته می شود و سپس در هنگامه رویش دندان های دائمی، دهان کودک را با مشکلاتی مانند نهفتگی یا رویش های نا به جا مواجه می کند. بهداشت دهان نوزادان انجمن دندانپزشکان آمریکا پیشنهاد کرده است که دهان نوزاد را از همان روز های اول پس از تولد تمیز نمایید. هر چند که در این دوران دندانی در دهان نوزاد وجود ندارد اما مادر می تواند پس از شیر دادن با یک گاز یا دستمالی مربوط و یا حتی با گوش پاک کن لثه های نوزاد را تمیز نمایید. شما با این کار ابتدا پلاک هایی که بر روی لثه ها تجمع کرده است را پاک می کنید. پلاک، ماده چسبناکی است که از باکتری ها، خرده های غذا و مخاط متشکل شده است. برداشتن پلاک از رشد بیشتر باکتری ها در دهان ممانعت می ورزد. فایده دیگر این کار توسط مادر در این است که کودک به داشتن دهانی عاری از پلاک و تمیز عادت می کند و در مدت ها بعد که می بایست به مسواک زدن شروع کند این کار برای او راحت می شود و مسواک زدن برای او راحت می شود. هم چنین کودک به این که مادر یا پدرش و حتی دندان پزشک وی در دهان او دست ببرد عادت کند و از این امر ممانعت نکند. در این صورت در آینده، مسواک زدن و یا معاینه دندانپزشک برای او راحت تر خواهد شد. اما یک راه بسیار بهتر جهت پیشگیری از پوسیدگی در دهان کودکان وجود دارد و ان فلوراید تراپی می باشد. فلوراید تراپی روشی است که انجام ان سبب کمک به بهبود سلامت و بهداشت دهان و دندان کودکان در کل دنیا شده است. اما نحوه انجام فلوراید تراپی بدین شکل می باشد که این کار در مطب دندان ‌پزشکی با نوع های گوناگونی از فلوراید که می ‌تواند به‌ شکل ژل ، کف یا ماده ای به نام «وارنیش» باشد، صورت بگیرد. به طور معمول ژل و مف با وسایل خاص خود در داخل دهان قرار داده می شود و حدود ۴ دقیقه زمان نیاز دارد و می بایست در این مدت در داخل دهان باقی بماند اما وارنیش ‌ها با وسایلی هم چون قلم مو روی دندان‌ ها کشیده می‌ شوند. انجام دادن این اعمال به بی حسی دندان پزشکی احتیاجی ندارد و درد نیز برای کودک به همراه ندارد. اغلب فلوراید ها با طعم ‌های مختلفی که برای کودک آزار‌دهنده نباشد، ساخته می ‌شوند. انتخاب نوع روش فلوراید تراپی طبق صلاح دید دندان‌ پزشک می باشد.

مشخصات
  • جنسیت مونث
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص دندان پزشکی کودکان
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر مینا احمدیان متخصص دندانپزشکی کودکان (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودنسی، متخصص دندان پزشکی کودکان.
تخصص ها
  • دندانپزشک کودک
قرار ملاقات
از روز شنبه الی چهارشنبه از ساعت 16 الی 20 بعداز ظهر
تصویر
دکتر مینا احمدیان
دندانپزشک
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر