منو
X

تصویر
دکتر مهکامه مشفقی
دندانپزشک
(0)
ویدیوی آموزشی روانشناسی
آپلود شده کاربران
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر مهکامه مشفقی متخصص دندان پزشکی رادیولوژی دندان ، دهان، فک و صورت می باشم. بنده در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و در مرتبه دانشیاری این دانشگاه خدمت می کنم. بنده مرکز تصویربرداری دندان ، دهان، فک و صورت خصوصی خود را در سال ۱۳۸۲ بر پا نموده ام. بنده در کلینیک شخصی خود تلاش نموده ام با پیشرفته ترین و به روز ترین دستگاه ها و با همکاری کادری مجرب و ماهر خدمت رسانی را به تمامی برای مراجعه کنندگان انجام دهیم. زمینه هیی که بنده در کلینیک شخصی خود انجام می دهم شامل: رادیوگرافی تک دندان، رادیوگرافی در راستای ارزیابی پوسیدگی های بین دندانی، رادیوگرافی پانورامیک، رادیوگرافی سفالومتری، رخ و نیم رخ، رادیوگرافی برای بررسی سینوس های صورت، رادیوگرافی جهت بررسی لوزه سوم، رادیوگرافی، سی تی دندان برای انجام ایمپلنت و بررسی ضایعات استخوان فک، تصویربرداری های دندانی اطفال که با پوشش های محافظ سربی جهت حفظ اندام های حیاتی بدن و جلوگیری از ورود پرتو ها به بدن انجام می شود.
تخصص رادیولوژی دندان ، دهان، فک و صورت از دیگر تخصص های دندان پزشکی می باشد که مربوط به انجام دادن تصویر برداری از دهان و دندان و نیز تفسیر تصاویر مذکور و ساختار های اطراف آن ها می باشد. رشته تخصصی رادیولوژی دندان ، دهان، فک و صورت در سال ۱۹۹۹ به علت دانستن مهم بودن در ارتباط با افزایش میزان سطح سلامت دهان و دندان به عنوان یک تخصص ویژه توسط انجمن دندانپزشکان آمریکا مورد تایید قرار گرفت. این دورهتخصصی حدود سه سال به طول می انجامد تا فرد مهارت های لازم را در این مورد کسب نماید و محتوای آین تخصص یادگیری تخصصی رادیولوژی از مرحله انجام دادن آن تا مرحله تفسیر تصاویر ناحیه فکی- صورتی، دندان ها، دهان و ساختار های اطراف آن می باشد. افراد پس از قبولی در امتحان تخصصی دارای مدرک بورد تخصص در رشته مذکور می شوند.
از دلایل مهم نیاز به رادیوگرافی و تصویر برداری تشخیص پوسیدگی های ابتدایی میان دندان می باشد که این امکان دارد از دید دندان پزشک در نگاه اول پوشیده شود. در بعضی اوقات دندان ها در نگاه اول سالم به نظر می آیند اما پس از دیدن تصاویر رادیوگرافی دندان پزشک تشخیص به پوسیدگی های موجود می نماید. نیز تشخیص دادن وضعیت استخوانی که دندان را در خود نگه می دارد و ریشه دندان و دندان‌های نهفته از جمله عواملی است که احتیاج به گرفتن عکس رادیوگرافی دارند.
بیماران قبل از انجام هر گونه عکس رادیو گرافی نیاز به آمادگی و نرعایت کردن نکات ویژه ای دارند. دندان های مصنوعی و متحرک در ابتدا می بایست از دهان افراد خارج شوند، اگر خانمی باردار می باشد حتما این موضوع را به تکنسین رادیوگرافی اطلاع دهد، گوشی تلفن همراه خود را قبل از ورود به اتاق رادیوگرافی خاموش نمایید، جهت رادیوگرافی های خارج دهانی ، عینک ، گردن بند ، گوشواره ، کلیپس مو ، گیره سر ، گیره روسری ، باید در آورده شوند.
نظر به این که در سه ماهه ابتدایی بارداری بسیار جنین در مرحله حساسی به سر می برد لذا پیشنهاد می گردد حدالمقدور از گرفتن تصویر برداری در زنان باردار خودداری شود مگر مواردی که دندان پزشک آن را بسیار لازم و ضروری می پندارد. در این موارد البته با مشورت پزشک متخصص زنان و زایمان می توان با استفاده از پوشش های سربی از جنین در برابر تابش اشعه محافظت نمود.

مشخصات
  • جنسیت مونث
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص رادیولوژی دهان، فک و صورت
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی فریدا مهکامه مشفقی حامد متخصص دندانپزشکی رادیولوژی دهان، فک و صورت (دارای بورد تخصصی) ، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم د شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندانپزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، اندانرتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندانپزشکی، متخصص ارتودنسی، متخصص دندانپزشکی پروتز و ایمپلنت های دهان، متخصص رادیولوژی دهان، فک و صورت.
تخصص ها
قرار ملاقات
شنبه تا چهارشنبه ساعت : 9 صبح الی 9 شب یکسره پنج شنبه ساعت : 9 صبح الی 3 بعدظهر
تصویر
دکتر مهکامه مشفقی
دندانپزشک
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر