منو
X

تصویر
دکتر مریم ضیایی
دندانپزشک
(0)
ویدیوی آموزشی روانشناسی
آپلود شده کاربران
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر مریم ضیایی متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان دارای بورد تخصصی در این حوزه می باشم. من در کنکور سراسری تجربی پذیرفته شدم و توانستم در رشته مورد علاقه خود دندان پزشکی عمومی پذیرفته شوم و توانستم با موفقیت تحصیلات خود را به اتمام برسانم و به کار درمانی مشغول شدم. بعد از اتمام تحصیلات دوران عمومی خود در رشته تخصص کودکان و نوجوانان پذیرفته شدم و موفق به دریافت بورد تخصص این رشته شدم. در حال حاضر در سمت استادیاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان و گروه کودکان و نوجوانان مشغول به فعالیت می باشم. بنده در دانشگاه علاوه بر داشتن سمت های اجرایی به کار تدریس و پژوهش نیز مشغول می باشم. سمت های اجرایی بنده در دانشگاه من را از امر تدریس و پژوهش هیچ گاه رها نکرده است و بر عکس وابستگی و تعلق خاطر من به این موضوعات در کنار طباطبت بیشتر از پیش نیز می باشد. زیرا من فعالیت در فضای اکادمیک را به عنوان مکملی در راستای درمان بهتر بیماری ها و انتخاب بهترین روش های درمانی برای کودکان در نظر می گیرم. انجام دادن پژوهش و تحقیق در حوزه تخصصی خود را همواره به عنوان سرمایه ای در راستای طرح درمانی خود در نظر می گیرم و بدین گونه کار درمانی را با پیشرفت های روز دنیا و به بهترین روش درمانی روز به پیش می برم. آنچه در دندان پزشکی کودکان بسیار حائز اهمیت می باشد نحوه برقراری ارتباط با با کودک می باشد و این ارتباط می بایست به گونه ای باشد که دندان پزشک را تا حد یک روانشناس برای کودک به نمایان کند. بدین صورت که کودکان در مراجعه به دندان پزشکی به طور طبیعی دارای ترس و واهمه می باشند و دندان پزشک در اینجا با مهارت های روانشناسانه ای که می بایست از پیش کسب کرده باشد کودک را به ادامه کار درمانی دندان راضی کند و ترس و واهمه را از دل کند برهاند. بنده همواره کلیه تلاش خود را در امر تدریس بر پایه پژوهش و تحقیقات خود گذاشته ام تا از این طریق با اخرین مطالب و پژوهش های علم دندان پزشکی در حوزه تخصص کودکان و نوجوانان آگاه شوم و خود نیز با تحقیقات انجام شده و شر کت در کنگره ها و سمینار ها و ارائه مقالات در مجلات و سخنرانی های مختلف در تلاش جهت ارائه این مطالب در کار درمانی و نیز برای دانشجویان خود داردم. من در مطب خود به همراهی کلیه همکاران خود تمامی انرژی و تلاش خود را بر ان داشته ای تا کار درمانی شما را به بهترین وجه ممکن انجام دهیم و رضایت خاطر شما را بدست آوریم. تمام تلاش های بنده داشتن سلامت و بهروزی برای فرزندان این مرز و بوم می باشد که آینده سازان کشور عزیزمان ایران می باشد. آرزوی من و کادر درمانی ام سلامتی و تندرستی شما عزیزان می باشد. در اینجا قصد دارم در ارتباط با برای آگاهی شما عزیزان اطلاعاتی را ارائه دهم.
چرا کودک نیاز به درمان دندان پزشکی با آرام بخشی یا بیهوشی دارد؟ کودکان غیر همکار بچه‌ های کوچک یا کودکان نو پا غالبا به علت داشتن مشکلات مخصوص به خود اماکن دارد از دندان پزشک واهمه داشته باشند و این توانایی را نداشته باشند که با با دندانپزشک همکاری کنند. سن کم، ناتوانی ‌های جسمی و ذهنی و یا داشتن اضطراب‌ های حاد و غیر قابل کنترل شده که منشا آن از صدا هایی که از تجهیزات دندان پزشکی بلند می شود، می باشد و یا فشاری که به علت کار دندان پزشک حس می ‌کنند، قادر است که آن ‌ها را عصبی و مضطرب کند، همچنین در صورتی که هیچ گونه دردی احساس نکنند. دلایلی از جمله داشتن تجربه تلخ و دردناک درمان‌ های پیشین، اطلاعات اشتباهی که از طرف گروه ‌های هم سن و سال و خانواده انتقال داده می شود و برخورد غیر منطقی با اضطراب نخستین کودکان باعث می گردد تا در زمان درمان های دندان پزشکی، واهمه شدیدی در این کودکان وجود داشته باشد. این واهمه هم باعث همکاری نکردن کودک در مراحل درمان می گردد و در نهایت سبب می گردد که درمان ناقص و بی‌کیفیت شود. از میان بردن این واهمه و اضطراب در بچه ها در جهت درمان بیماری ‌های دهانی و دندانی یکی از مهم ترین چالش های درمان های دندان پزشکی به حساب می آید و از این روی در راستای جلوگیری از ترس کودک در زمان درمان دندان پزشکی، دندان پزشکان راهکار هایی را صورت داده اند. شما عزیزان در صورت تمایل به ارتباط با من و بهره مندی از خدمات بنده در زمینه های اشاره شده می توانید با تعیین نوبت قبلی به آدرس درج شده مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق راه های ارتباطی ثبت شده (آدرس مطب، شماره تماس) اقدام کنید.

مشخصات
  • جنسیت مونث
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر مریم ضیایی متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودانتیکس، متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان.  
تخصص ها
قرار ملاقات
شنبه و دوشنبه
تصویر
دکتر مریم ضیایی
دندانپزشک
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر