منو
X

تصویر
دکتر مرتضی اسدی
دندانپزشک
(0)
ویدیوی آموزشی روانشناسی
آپلود شده کاربران
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر مرتضی اسدی متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان و دارای بورد تخصصی این رشته می باشم.
دندانپزشکی کودکان و نوجوانان، رشته از تخصص های دندان پزشکی است که بر روی سلامت و بهداشت دهان کودکان و نوجوانان به صورت تخصصی و اساس این رده سنی متمرکز می باشد. نظر به اهمیت این رِنج سنجی و با توجه به اهمیت بسیار دندان های شیری برای پاسخ گویی به احتباجات در این رده سنی، جراح و دندا پزشک بعد از این که دوره دکتری عمومی خود را سپری کرد می بایست دوره تخصص چند ساله را در دانشگاه ادامه داده تا کاملا اشراف بر درمان در این شاخه از دندان پزشکی داشته باشد بتواند آمادگی لازم برای پاسخ گویی به احتیاجات این رِنج سنی از جامعه را بدست بیاورد.
در اینجا می خواهم در ارتباط با موردی صحبت کنم که شاید برای افراد آشنا نباشد و آن زمانی که است که اگر دندان شیری در کودکان افتاد و به طور کامل از دست رفت چه اقدامی می بایست انجام دهیم: دندان های شیری تنها دندان هایی برای جویدن غذا و رفع این نیاز برای کودک نمی باشد. بلکه دندان های شیری راهنمایی برای در آمدن دندان های دائمی که از زیر هر دندان شیری است محسوب می شود و اگر دندان های شیری دچار مشکلاتی شد مطئناً سبب ایجاد مشکلای در دندان های دائمی نیز می شود. زمانی که یک دندان شیری زودتر از زمان ممکن خود از میان برود در نتیجه باعث می شود که دندان دائمی رهنمای خود را برای رشد کردن از دست بدهد. بنابراین در این جور موافع امکان دارد که دندان دائمی به صورت کج در آمده باشد و یا این که در جای اصلی خود رشد نکند. علاوه بر این دندان های کناری دندان از دست رفته متمایل به فضای خالی دهان رفته و در نتیجه کج می شود و باعث می شود این فضا کوچ شود و در نهایت دندان های دائمی فضای کافی برای رشد در محل اصلی و طبیعی خود را نداشته باشند. فضا نگهدار درمانی است که باعث حفظ آن فضای خالی می شود که دندان شیری با زود از دست رفتن خود در هان ایجاد می کند تا زمانی که دندان دائمی شروع به رشد کردن می کند، فضای کافی و لازم برای رشد آن ها وجود داشته باشد. فضا نگهدار ها انواع مختلفی دارد: فضا نگهدار ها از استینلس استیل یا مواد پلاستیکی ساخته می شود و یا از هر دو جنس می باشد. یکسری از فضا نگهدار ها متحرک هستند و می توان این وسیله را از دهان درآورد و دوباره در دهان قرار داد. یکسری دیگر از فضا نگهدار ها ثابت هستند و بر روی دندان ها چسبانیده می شوند. فضا نگهدار های متحرک به این صورت است که بخش های پلاستیکی دارد و باعث می شود آن فضاهای خالی که از دندان شیری که خود افتاده و یا کشیده شده است را باز نگه می دارد. فضا نگهدار های متحرک را در کودکانی که سن ان ها کمی بیشتر است و می توانند این وسیله را دهان خود نگه دارند استفاده می شود. استفاده از نوع فضا نگه دانده ها به سن کودک به وضعیت رویش دندان های دائمی و نیز به این که چن دندان شیری از میان رفته باشد بستگی دارد. تعدادی از فضا نگهدار ها خود دارای دندان مصنوعی نیز می باشند و این در موارد است که دندان شیری از دست رفته در قسمت جلویی دندان باشد که این برای حفظ زیبایی در ظاهر می باشد و گاهی در دندان های عقبی استفاده می شود و این برای بهتر جویدن غذا می باشد. فضا نگه دار ها بوسیله دندان پزشک متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان ساخته می شود و ابتدا از دهان کودک قالبگیری می شود و سپس ساخته می شود. ممکن است در روز های اول استفاده از فضا نگهدار ها کودک احساس خوبی نداشته باشد اما این موقتی است و کم کم به این وسیله در دهان خود عادت می کند. فضا نگهدار متحرک امکان دارد بر روی حرف زدن کودک در ابتدا تاثیر بگذارد اما پس از مدتی کودک به آن عادت می کند و یاد می گیرد که چگونه از آن استفاده نماید و مانند همیشه به شکل طبیعی صحبت کند. نگهداری و مراقبت از فضا نگه دار، مسواک زدن منظم کودک در جهت حفظ سلامت لثه در نواحی که در تماس با فضا نگهدار می باشد، ضروری است. در ارتباط با فضا نگه دار های ثابت می بایست از جویدن غذا های سخت و چسبنده بوسیله کودک که می تواند باعث شل شدن حلقه دور دندان و جدا شدن سیم وصل شده به آن شود، اجتناب گردد.

مشخصات
  • جنسیت مذکر
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر مرتضی اسدی متخصص دندانپزشکی کودکان (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودنسی، متخصص دندان پزشکی کودکان.
تخصص ها
  • دندانپزشک کودک
تصویر
دکتر مرتضی اسدی
دندانپزشک
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر