منو
X

تصویر
دکتر محدثه عرب سلغار
فوق تخصص جراحی لثه
(0)
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر محدثه عرب سلغار متخصص دندانپزشکی جراحی لثه (پریودنتولوژی) و دارای بورد تخصصی در این رشته می باشم. بنده تحصیلات متوسطه خود را در سال ۱۳۸۰ به پایان رسانیدم و با قبولی در آزمون سراسری در سال ۱۳۸۰ در رشته دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان پذیرفته شدم و در سال ۱۳۸۶ دکترای عمومی خود را با موفقیت به اتمام رسانیدم. در سال ۱۳۸۶ بلافاصله وارد دوره تخصص دندان پزشکی در شاخه پریودنتولوژی در دانشگاه علوم پزشکی تهران شدم و در سال ۱۳۸۹ توانستم دوره بورد تخصصی این رشته را با موفقیت به اتمام برسانم. بنده پس از اتمام تحصیلات خود تلاش کردم از فضای آکادمیک دور نشوم و به عنوان استادیار دانشکده علوم پزشکی دانشگاه کرمان مشغول به امر تدریس و پزوهش می باشم و همزمان در مطب شخصی خود کار حرفه ای خود را ادامه می دهم.
در اینجا قصد دارم توضیحاتی در ارتباط با بیماری پریودنتال که از بیماری های لثه می باشد به شما عزیزان ارائه نمایم. جهت جلوگیری کردن از بیماری پریودنتال چه کاری باید انجام داد؟ برای این که طول عمر و دوام دندان های خود را افزایش دهید نیاز به مراقبت های روزانه ساده ای دارید این مراقبت ها مانند مسواک زدن و کشیدن نخ دندان می باشد تا پلاک های روی دندان از میان برود و بهداشت دهان و دندان و لثه تضمین گردد. اگر چه عامل مهم دیگر می تواند از طریق چکاب دندان هایتان بوسیله دندان پزشک می باشد. هر چند رعایت بهداشت دهان و تمیز کردن دندان ها تا حدود زیادی از تشکیل پلاک روی دندان ها جلوگیری می کند اما به طور کامل آن را از بین نمی برد. در نتیجه جهت اینجام این کار می بایست پاک سازی حرفه ای صورت بگیرد و این کار سالی دو بار به انجام برسد تا آن بخش هایی از دندان ها که مسواک و نخ دندان نمی تواند به آن دسترسی داشته باشد را از میان بردارد. در حین مسواک زدن برای افرادی خونریزی لثه رخ می دهد آیا این اتفاقی طبیعی می باشد؟ خون ریزی لثه به خودی خود نشانه ای از بیماری لثه می باشد. می توان بافت لثه را با بافت دست مقایسه نمود. بدین معنی که زمانی که دست های خود را اگر هر بار بشویید دچار خون ریزی شود شما اولین فکری که به دهنتان خطور می کند این است شاید به بیماری مبتلا شده باشید که از آن بی اطلاع هستید. نشانه های هشدار دهنده ای برای وجود بیماری لثه وجود دارد که هر شخص می بایست به آن توجه داشته باشد و نسبت به دهان و دندان خود حساسیت نشان بدهد. بیماری لثه چگونه با بیماری قلبی عروقی مربوط است؟ تحقیقات نشان داده است که بیماری های لثه ای می تواند خطرات ابتلا به بیماری قلب و عروقی را افزایش دهد. بیماری های لثه ای و قلبی و عروقی خود بیماری های التهابی مزمن می باشند. در نتیجه دانشمندان عقیده دارند بدین علت که التهاب ممکن است راه ارتباطی ما بین این دو بیماری شود. بیماری لثه ای به طور معمول اگر درمان نشود التهابات در بدن را افزایش می دهد که امکان دارد سبب افزایش مشکلات بسیار زیادی در سلامتی مانند همان مشکلات قلبی و عروقی یاد شده شود. البته این مهم نیازمند به تحقیقات بیشتری می باشد تا رابطه دقیق میان این دو بیماری مشخص شود. اما نشانه ها و علائم معمول در بیماری لثه ای چیست؟ بیماری لثه ای یا پریودنتال یک بیماری خاموش می باشد بدین معنی که نشانه های آن مخصوصا درد در لثه تا مراحل پیشرفته بیماری ممکن است خود را نشان ندهد. اما برای دندانستن این نشانه می توان به این موراد اشاره کرد: لثه قرمز، لثه متورم یا هر درد دیگری در دهان، خون‌ ریزی در زمان مسواک زدن، کشیدن نخ دندان یا خوردن غذا های خاص لثه ‌هایی که در حال تحلیل هستند و باعث می‌ شوند که دندان‌ها بلند ‌تر از قبل به ‌نظر برسند، دندان ‌های شل یا افتاده، وجود چرک ما بین لثه ‌ها و دندان ‌ها، زخم داخل دهان، تنفس بد پایدار تغییر در نحوه‌ی قرار گرفتن دندان ‌ها بر روی همدیگر. اگر در زمان جویدن غذا و یا گاز زدن با هر کدام از این علائم برخورد کردید حتما و سریعا به یک دندان پزشک متخصص پریودنتیست رجوع کنید. بنده و سایر همکارانم در مطب با ارائه بهترین خدمات و با حفظ آرامش شما در حین درمان امیدواریم بهترین نتیجه درمانی را در محیطی آرام و بدور از هر گونه استرس برای شما عزیزان رقم بزنیم. شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتابطی زیر با مطب بنده در ارتباط باشید.

مشخصات
  • جنسیت مونث
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها جراح لثه و کاشت ایمپلنت
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر محدثه عرب سلغار متخصص دندانپزشکی جراحی لثه (پریودنتولوژی) (دارای بورد تخصصی) ، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندانپزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندانپزشکی، متخصص ارتودنسی، متخصص دندانپزشکی جراحی لثه و کاشت ایمپلنت.
تخصص ها
تصویر
دکتر محدثه عرب سلغار
فوق تخصص جراحی لثه
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر