منو
X

تصویر
دکتر فائقه قلی نیا
ارتودنسی
(3)
آمار این متخصص
(3) رای
60%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

100%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر فائقه قلی نیا متخصص دندانپزشکی ارتودنسی دارای بورد تخصصی در این حوزه می باشم. من در کنکور سراسری تجربی پذیرفته شدم و توانستم در رشته مورد علاقه خود دندان پزشکی عمومی پذیرفته شوم و توانستم با موفقیت تحصیلات خود را به اتمام برسانم و به کار درمانی مشغول شدم. بعد از اتمام تحصیلات دوران عمومی خود در رشته تخصص ارتودنسی پذیرفته شدم و موفق به دریافت بورد تخصص این رشته شدم. در حال حاضر در سمت استادیاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان مشغول به کار می باشم. بنده با قرار گرفتن در فضای دانشگاه همواره تلاش کردم با یک تیر دو نشان بدهم از این روی که بتوانم با قرار گرفتن در این فضا بتوانم فرصت انجام پژوهش و تحقیقات بیشتر را داشته باشم و این کار را حتی با همکاری همکاران خود انجام دهم و از این طریق مطالعات خود را گسترده تر و به شیوه های جدید در کار درمان دست یابم و بتوانم با شرکت در کنفرانس ها و سمینار ها این اطلاعات را ارائه و اطلاعت جدید از دیگر پژوهشگران دریافت کنم و از طرفی این اطلاعات را در کار درمانی خود از ان بهره ببرم. من همواره کلیه تلاش خود را در امر تدریس بر اساس پژوهش و تحقیقات خود قرار داده ام تا از این مسیر با اخرین مطالب و پژوهش های علم دندان پزشکی در زمینه ارتودنسی با خبر شوم و خود نیز با تحقیقات انجام شده و شرکت در کنگره ها و سمینار ها و ارائه مقالات در مجلات و سخنرانی های مختلف در تلاش جهت ارائه این مطالب در کار درمانی و نیز برای دانشجویان خود داردم. همان طور که می دانید تجهیزات دندان پزشکی در درمان های دندان پزشکی بسیار مهم و تاثیرات بسزایی دارد، با شناخت تجهیزات به روز در درمان دندانپزشکی و شناخت آن ها بتوانم این تجهیزات را در امر درمان دندانپزشکی تهیه و به کار بندم زیرا تجهیزات در ارائه کیفیت درمانی یکی از گزینه های موثر در درمان دندان پزشکی به خصوص در این تخصص می باشد. با شناخت تجهیزات به روز در ارتودنسی دندان و دانستن آن ها بتوانم این تجهیزات را در امر درمان ارتودنسی دندان فراهم و به کار گیرم زیرا تجهیزات در ارائه کیفیت درمانی یکی از گزینه های موثر در درمان دندان پزشکی به خصوص درمان ارتودنسی می باشد. من در مطب خود به همراهی کلیه همکاران خود تمامی انرژی و تلاش خود را بر ان داشته ای تا کار درمانی شما را به بهترین وجه ممکن انجام دهیم و رضایت خاطر شما را بدست آوریم. آرزوی من و کادر درمانی ام سلامتی و تندرستی شما عزیزان می باشد. در این جا قصد دارم توضیحاتی در ارتباط با گزینه های ارتودنسی برای اصلاح بایت برای شما بزرگواران ارائه دهم.
گزینه های ارتودنسی برای اصلاح بایت: اصلاح بایت که بایت در واقع همان شش یا هشت دندان جلویی می باشد، توسط ارتودنسی دندان انجام می شود. نا منظم بودن دندان ها امکان دارد علاوه بر عدم زیبایی در ظاهر چهره شخص در کارکرد دندان ها نیز تاثرات بسزایی دارد. نبود کارایی دندان ها این توانایی را دارد خطر بیشتری در جهت بیماران داشته باشد. سرعت بخشیدن در فرسودگی دندان یکی از عارضه های نا منظمی در دندان ها می باشد. خوشبختانه بیشتر از مال اکلوژن ها (بهم ریختگی و نا منظمی دندان ها در فک را مال اکلوژن می گویند) از راه ارتودنسی قابلیت اصلاح دارد. خوشبختانه درمان ارتودنسی این توانایی را دارد که روشی را جهت حرکت دندان ها به طرف کارکرد بهتر و موقعیت جذاب تر یافت کند. درمان هایی در جهت اصلاح بایت هنگامی که دندان یا فک فرد به درستی در کنار یکدیگر قرار نگرفته باشند، امکان دارد در جهت بهتر کردن تراز و کارکرد دندان های شما ملزم باشد که از درمان ارتودنسی یاری گرفته شود. در صورتی که قصد فرد از انجام دادن درمان ارتودنسی در جهت مرتب و منظم نمودن دندان های خود می باشد، ما در اینجا سه راه حل از مرسوم ترین درمان های ارتودنسی را به شما معرفی می نماییم. بریس های فلزی ثابت جهت اصلاح بایت گزینه اول دستگاه ارتودنسی ثابت می باشد. این بریس ها دارای سبقه تثبیت شده در در بهبود بخشیدن به اغلب مال اکلوژن ها می باشند. بریس های ثابت از براکت های فلزی متشکل شده اند. این براکت ها به دندان های جلویی و یک باند لنگر وصل می باشد که به دندان های پشتی وصل داده می شوند. یک سیم فلزی نازک از درون براکت ها عبور می کند تا به باند های پشتی متصل شود. با بیشتر شدن تنش در سیم، به آرامی و به مرور دندان ها به جایگاه مورد نظر منتقل پیدا می کنند. براکت های شفاف و سرامیکی ثابت در زمانی که بریس های فلزی جهت اصلاح بایت تاثیر گذار تر عمل می کنند، ولی احتمالا ظاهر فلزی آن ها برای بعضی از اشخاص نا خوش باشد. جنس براکت های روشن ساخته شده از مواد پلیمری است. شما عزیزان در صورت تمایل به ارتباط با من و بهره مندی از خدمات بنده در زمینه های اشاره شده می توانید با تعیین نوبت قبلی به آدرس درج شده مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق راه های ارتباطی ثبت شده (آدرس مطب، شماره تماس) اقدام کنید.

مشخصات
  • جنسیت مونث
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص ارتودنسی
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر فائقه قلی نیا متخصص دندانپزشکی ارتودنسی (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودانتیکس، متخصص دندان پزشکی ارتودنسی.
تخصص ها
تصویر
دکتر فائقه قلی نیا
ارتودنسی
(3)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر