منو
X

تصویر
دکتر علی اسکندری زاده
دندانپزشک
(3)
آمار این متخصص
(3) رای
100%

دقت

0%

مفید بودن

80%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

100%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر علی اسکندری زاده متخصص دندان پزشکی ترمیمی و دارای بورد تخصصی در این رشته می باشم. بنده تحصیلات متوسطه خود را در سال ۱۳۶۲ در شهر رفسنجان به اتمام رسانیدم و با قبولی در آزمون سراسری در سال ۱۳۶۲ در رشته دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شدم و در سال ۱۳۶۸ دکترای عمومی خود را از این دانشگاه با موفقیت به اتمام رسانیدم. در سال ۱۳۶۹ پس از یک سال از اتمام دوره دکترای عمومی خود وارد دوره تخصص دندان پزشکی در شاخه ترمیمی در دانشگاه علوم پزشکی تهران شدم و در سال ۱۳۷۳ توانستم دوره بورد تخصصی این رشته را با موفقیت به اتمام برسانم. بنده پس از اتمام تحصیلات خود تلاش کردم از فضای آکادمیک دور نشوم و به عنوان استادیار دانشکده علوم پزشکی دانشگاه کرمان مشغول به امر تدریس و پژوهش شدم و همزمان در مطب شخصی خود کار حرفه ای خود را ادامه دادم. از سال ۱۳۸۶ تا به امروز به عنوان دانشیار با ارتقا رتبه دانشگاهی خود تدریس را همچنان ادامه داده ام و از سال ۱۳۷۳ به عنوان مدیر گروه بخش ترمیمی دانشکده دندان پزشکی کرمان این سمت را حفظ نموده ام و در حال حاضر به عنوان رئیس دانشگده دندان پزشکی کرمان تا کنون مشغول به فعالیت می باشم. این سبب می شود تا از نزدیک با دانشجویان در ارتباط با مشکلات و کاستی ها مطلع باشم. در این راستا بنده صاحب تالیف کتب و مقالات متعدد در مجله های معتر خارجی و داخلی می باشم و طرح های تحقیقاتی بسیاری نیز در این مجموعه کار کرده ام و همواره تلاش کرده ام تا گوشه ای هر چند کوچک از تجربیات کسب کرده خود را به دانشجویان علم دندان پزشکی انتقال دهم تا از این رهگذر جامعه بهتر و سالم تری را داشته باشیم.
واژه ترمیم در علم دندان پزشک به حوزه ای از فعالیت های دندان پزشکی گفته می شود که در آن دندان پزشک به مرمت و تعمیر نمودن دندان های آسیب دیده و یا خالی می پردازد. ترمیم دندان به دو شکل ترمیم مستقیم و ترمیم غیر مستقیم می باشد. ترمیم مستقیم آن دسته از ترمیم هایی می باشد که به صورت مستقیم در دهان فرد انجام می شود مانند پر کردن دندان ها و ترمیم غیر مستقیم ترمیمی است که بیرون از دهان فرد صورت می پذیرد و در فرآیندی جدا به دندان ها متصل می گردد مانند ونیر ها و روکش های دندانی. این که کدام نوع ترمیم برای دنان های شما بهتر است به وضعیتی که شما با ان مواجه هستید بستگی دارد اما در نهایت تصمیم نهایی را خود شخص می گیرد و هر آن چیزی را که تصمیم دارد برای دندان های خود به کار بگیرد استفاده می کند. همان طور که گفته شد ترمیم دندان ها به دو روش ترمیم مستقیم و ترمیم غیر مستقیم تقسیم بندی می شود. در ترمیم به روش مستقیم کلیه فرآیند های ترمیم در داخل دهان انجام می گیرد، مثال در این باره پر کردن دندان می باشد که بسیاری از افراد با این پروسه آشنایی دارند و این به این صورت است که ماده ای نرم در داخل حرفه دندانی که کاملا آنتی باکتریال شده از قبل می باشد قرار داده می شود. پس از قرار گیری این مواد پر کننده در دندان، سفت و سخت می شوند تا ساختمان آسیب دیده در درون دهان فرد را مرمت کند و در مواردی باعث ایجاد ظاهر بهتر در دندان های فرد می شود. پر کردن و پروتز مستقیم درون دهان از کم هزینه ترین و بهترین روش های ترمیم می باشد که به خوبی بیماران را درمان می کند. در ترمیم غیر مستقیم ساخت مواد و مراحل ساختن آن در بیرون از دهان فرد به انجام می رسد. از جمله ترمیم غیر مستقیم می توان به ونیر ها، تاج ها، پل ها و ایمپلنت ها اشاره کرد. در صورتی که برخی اشخاص اعتقاد دارند که پروتز های دندانی نوعی از ترمیم های غیر مستقیم به شمار می رود، این موضوع به طور معمول به تعمیری به صورت دائم و یا نیمه دائم مرتبط می شود و امکان خروج از آن ممکن نیست. فرآیند ترمیم غیر مستقیم به زمان و کار بیشتری نیازمند است و به مراحلی مانند معاینه ابتدایی دهان ودندان ها، آماده کردن دندان ها، ساخت مواد و یک ونیر موقت، روکش های دندانی قیمت این روش به طور معمول بالا است. هم چنین در این ترمیم ظاهر دندان ها را به خوبی تغییر می دهد و سبب بهبودی آن ها نیز می شود و یک رروش پایدار، طولانی مدت و مفید برای آسیب های دندانی شدید شما می باشد.

مشخصات
 • جنسیت مذکر
 • وابسته به کلینیک خصوصی
 • تجارب / مهارت ها متخصص دندانپزشکی ترمیمی
 • دانشگاه
 • رشته تحصیلی دندانپزشکی
 • گواهینامه ها
 • پست های مدیریتی
 • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
 • کلمات کلیدی دکتر علی اسکندری زاده متخصص دندانپزشکی ترمیمی (دارای بورد تخصصی) ، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندانپزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندانپزشکی، متخصص ارتودنسی، متخصص دندانپزشکی ترمیمی.
تخصص ها
 • دندانپزشک
 • ایمپلنت
تصویر
دکتر علی اسکندری زاده
دندانپزشک
(3)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر