منو
X

تصویر
دکتر علیرضا تلافی نوغانی
دندانپزشک
(0)
ویدیوی آموزشی روانشناسی
آپلود شده کاربران
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر علیرضا تلافی نوغانی متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان و دارای بورد تخصصی این رشته می باشم. در اینجا قصد دارم جهت آشنایی والدین توضیحاتی در ارتباط با جرم گیری دندان کودک در دندان پزشکی کودکان به والدین گرامی ارائه دهم. بنده هم چون سایر همکارانم در حوزه داندان پزشکی کلیه معاینات مربوط به این حوزه و درمان در این خصوص را انجام می دهم.
دلایل وحشت از جرم گیری: جرم گیری دهان از رسوباتی تشکیل شده است که به مرور زمان روی سطح خارجی دندان ها نشسته است و این رسوبات سبب بوجود آمدن بوی بد در دهان تغییر رنگ دندان ها و سلامت دندان را نیز به مرور تحت تاثیر خود قرار می دهد. مثل سیاهی دندان کودکان که به تدریج به پوسیدگی دندان ها و بیماری های لثه نیز منجر خواهد شد. پلاکی تشکیل شده روی دندان به تدریج سفت و سخت تر شده و در آخر به جرم دندان منجر خواهد شد و تنها با مسواک زدند و نخ دندان کشیدن به تنهایی از میان نمی رود. راه بر طرف کردن جرم دندان ها از طریق پروساژ کردن و جرم گیری دندان ها به عنوان راهکاری عمیق در پاک سازی دندان ها می باشد که یک متخصص دندان پزشک کاربلد با این روش به خوبی و درستی جرم های رو و زیر خطر لثه را از میان می برد و نیز پشت دندان ها را از جرم گیری بر طرف می کنند. جرم گیری دندان فواید و مزیت های بسیاری دارد، فایده جرم گیری در این است که با اعمال این روش جرم های روی سطح دندان سبب می گردد که دندان ها بیشتر در برابر پوسیدگی قرار بگیرند. از طرفی جرم های روی دندان باعث التهابات روی لثه ها نیز می شوند. اما دلیل این که بعضی از افراد از جرمگیری هراسان است چیست؟ زمانی که جرم دور دندان با جرم گیری از بین برود فضایی تهی در کناره های دندان ها بوجود می آید و دندان مزبور امکان دارد کمی لق شود و فرد احساس کند که کار جرمگیری سبب این عمل شده است. موضوع بعدی این می باشد که زمانی که جرم با ضخامت زیادی روی دندان می نشیند از رسیدن سرما و گرما به دندان که بر اثر تحلیل رفتن لثه ریشه دندان آشکار شده است، مانع می شود و به صورت طبیعی از بوجود آمدن درد بر اثر تغییرات حرارت به دندان اجتناب به عمل می آورد. زمانی که جرم های دندان را از میان بر می داریم به یک باره ریشه دندان با در معرض قرار گیری تغییرات حرارتی و گرما و سرما به درد دچار می شود و فرد فکر می کند بر اثر جرم گیری دچار این اتفاق شده است. کلیه این ذهنیات بیمار را دچار ترس می کند و فکر می کند که بر اثر جرم گیری، دندان فرد آسیب دیده است این در صورتی است که جرم دندان عامل این مشکلات بوده است. در صورت تمایل به ارتباط با من و بهره مندی از خدماتم در زمینه های نام برده می توانید با تعیین وقت قبلی به مطب اینجانب مراجعه فرمایید.

مشخصات
  • جنسیت مذکر
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر علیرضا تلافی نوغانی متخصص دندانپزشکی کودکان (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودنسی، متخصص دندان پزشکی کودکان.
تخصص ها
  • دندانپزشک کودک
تصویر
دکتر علیرضا تلافی نوغانی
دندانپزشک
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر