منو
X

تصویر
دکتر عذرا چراغی
ایمپلنت
(2)
آمار این متخصص
(2) رای
100%

دقت

40%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر عذرا چراغی متخصص جراحی لثه و کاشت ایمپلنت و دارای بورد تخصصی در دندان پزشکی می باشم.
بسیاری از مراجعه کنندگان بنده در مطب هنوز اطلاعات کافی در ارتباط با لثه خود و بیماری های مرتبط با آن را ندارند با ارائه توضیحاتی شما عزیزان می تونید بیشتر با جراحی لثه و ایمپلنت آشنا شوید. بعضی وقت ها شخصی به جراحی لثه نیازمند می شود. برای مثال در هنگام کشیدن دندان عقل می بایست دندان پزشک لثه را شکاف دهد و در این جاست که فرد به جراحی لثه نیازمند می شود. دندان ما توسط ماده ای به مینا که بسیار محکم است حفظ می شود. به همین صورت ریشه دندان های ما توسط ماده ای دیگر در حال حفظ شدن است. اما با این تفاوت که مقدار استحکام این ماده در مقابل مینای دندان استحکام کمتری دارد و به همین خاطر می باشد که همیشه ریشه دندان زودتر و بیشتر به پوسیدگی ها دچار می گردد. یک لثه سالم به رنگ قرمز و یا صورتی می باشد و به طور کامل به دندان ها چسبیده و دندان ها را در خود نگه داشته است. در حین مسواک زدن بسیاری متوجه این موضوع شده اند که لثه ها خونریزی می کنند این خود علامتی در راستای نشان دهنده ی یک لثه ای است که به بیماری دچار شده است زیرا لثه ای که دارای استحکام کافی باشد به راحتی و با یک مسواک زدند به خونریزی دچار نمی شود و استحکام کافی دارد. اما شاید بهتر این باشد که به عواملی که سبب ایجاد بیماری می شود و شدت بیماری های لثه که کار را به جراحی نیز پیش می برند برای شما عزیزان توضیح دهم. شنیده ایم که پیشگیری بهتر از درمان می باشد و برای دهان خود در صورتی که مراقبت های لازم و رعایت های بهداشتی صورت بگیرد دیگر به بیماری های دهان و دندان دچار نمی شوید. این موضوع یعنی رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان از موارد و زمینه های ابتلا به بیماری های لثه در افراد می شود. زیرا با رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان خود رشد باکتری ها در دهان خود را تثبیت کرده اید و عفونت لثه در اینجا آغاز می شود. اما بهداشت دهان و دندان با مسواک زدن مرتب و استفاده کردن از نخ دندان انجام می شود. جرم در دندان ها عامل دیگر در بروز بیماری های لثه می باشد بدین صورت که وجود جرم در محل اتصال لثه و دندان ها در گذر زمان باعث پوسیدگی و عفونت در لثه ها می شود و در مورادی سبب می گردد که به جراحی لثه نیز احتیاج پیدا کنید. در زمانی که جرم روی دندان های شما تشکیل گردد با مسواک زدن و خمیر دندان های تبلیغی برای جرم دندان برداشته نمی شود و برای این که جرم دندان ها به لثه های شما ورود پیدا نکند و عامل ایجاد پوسیدگی در دندان ها و ورد باکتری به لثه و دندان ها نشود می بایست دندان ها را جرم گیری کرد.
ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت روشی جایگزی و ثابت برای دندان هایی است که به طور دائمی از میان رفته است. زمانی که شخصی دندان های خود را از دست بدهد ایمپلنت دندان روشی جایگزی و مناسب می باشد و به این صورت است که ایمپلنت به اندازه همان ریشه در داخل لثه ها قرار داده می شود. ایمپلنت ها به صورت قطعاتی می باشند که به اندازه همان دندان طبیعی می باشند. این دندان جایگزین با دستگاه ها و وسیله های دقیقی ساخته می شود. ماده ای که به عنوان ریشه دندان در ساخت ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار می گیرد، از جنس تیتانیوم می باشد که فلزی است که دارای کیفیت خوب و بالایی می باشد و در قرار گیری درون لثه ها ماده ای بسیار متناسب می باشد. جنس قطعات ایمپلنت دندان همان گونه که گفته شد از تیتانیوم می باشد و به این دلیل که از منظر بیولوژیکی با بدن دارای سازگاری بالایی می باشد و در تماس با بدن و استخوان فک واکنش های حساسی زایی ندارد و ایجاد نمی کند، ماده ای بسیار متناسب می باشد و خود یکی از بهترین و بزرگترین دستاورد ها در علم دندان پزشکی محسوب می شود. اما فایده ای که در جنس تیتانیومی امپلنت وجود دارد در این است که سبب می گردد دیگر استخوان های اطراف دندان رشد کنند و دیگر استخوان فک دچار تحلیل نشود. در ارتباط با ایمپلنت دندان لازم است که دو بخش اصلی ایمپلنت توضیح را توضیح و تشریح نمایم و آن بخشی است که در داخل استخوان فک قرار داده می وشد که به آن فیکسچر می گویند و همان طور که گفتیم از جنس تیتانیوم می باشد و قسمت دیگر تاج آن می باشد یا تاج دندان می باشد. روی تاج دندان روکش یا پروتز قرار می گیرد.
شما عزیزان می توانید برای رزو و معاینه با راه های ارتابطی زیر با در تماس باشید من و تمامی همکارانم در مطب نهایت سعی خود را بر ان داشته ایم تا نتیجه ای در خور توجه برای شما عزیزان ایجاد نماییم.

مشخصات
 • جنسیت مونث
 • وابسته به کلینیک خصوصی
 • تجارب / مهارت ها جراحی جراحی لثه و کاشت ایمپلنت
 • دانشگاه
 • رشته تحصیلی دندانپزشکی
 • گواهینامه ها
 • پست های مدیریتی
 • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
 • کلمات کلیدی دکتر عذرا چراغی متخصص دندانپزشکی جراحی لثه و کاشت ایمپلنت (دارای بورد تخصصی) ، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندانپزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندانپزشکی، متخصص ارتودنسی، متخصص دندانپزشکی جراحی جراحی لثه و کاشت ایمپلنت.
تخصص ها
 • دندانپزشک
 • ایمپلنت
 • جراح لثه
تصویر
دکتر عذرا چراغی
ایمپلنت
(2)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر