منو
X

تصویر
دکتر سیده فاطمه معصومی
ارتودنسی
(0)
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر سیده فاطمه معصومی متخصص دندانپزشکی ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت دارای بورد تخصصی در این حوزه می باشم. من در کنکور سراسری تجربی پذیرفته شدم و توانستم در رشته مورد علاقه خود دندان پزشکی عمومی پذیرفته شوم و توانستم با موفقیت تحصیلات خود را به اتمام برسانم و به کار درمانی مشغول شدم. بعد از اتمام تحصیلات دوران عمومی خود در رشته تخصص ارتودنسی پذیرفته شدم و موفق به دریافت بورد تخصص این رشته شدم. در حال حاضر در سمت استادیاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان مشغول به کار می باشم. بنده با قرار گرفتن در فضای دنشگاه همواره تلاش کردم با یک تیر دو نشان بدهم از این روی که بتوانم با قرار گرفتن در این فضا بتوانم فرصت انجام پژوهش و تحقیقات بیشتر را داشته باشم و این کار را حتی با همکاری همکاران خود انجام دهم و از این طریق مطالعات خود را گسترده تر و به شیوه های جدید در کار درمان دست یابم و بتوانم با شرکت در کنفرانس ها و سمینار ها این اطلاعات را ارائه و اطلاعت جدید از دیگر پژوهشگران دریافت کنم و از طرفی این اطلاعات را در کار درمانی خود از ان بهره ببرم. من همواره کلیه تلاش خود را در امر تدریس بر اساس پژوهش و تحقیقات خود قرار داده ام تا از این مسیر با اخرین مطالب و پژوهش های علم دندان پزشکی در زمینه ارتودنسی با خبر شوم و خود نیز با تحقیقات انجام شده و شرکت در کنگره ها و سمینار ها و ارائه مقالات در مجلات و سخنرانی های مختلف در تلاش جهت ارائه این مطالب در کار درمانی و نیز برای دانشجویان خود داردم. همان طور که می دانید تجهیزات دندان پزشکی در درمان های دندان پزشکی بسیار مهم و تاثیرات بسزایی دارد، با شناخت تجهیزات به روز در درمان دندانپزشکی و شناخت آن ها بتوانم این تجهیزات را در امر درمان دندانپزشکی تهیه و به کار بندم زیرا تجهیزات در ارائه کیفیت درمانی یکی از گزینه های موثر در درمان دندان پزشکی به خصوص در این تخصص می باشد. با شناخت تجهیزات به روز در ارتودنسی دندان و دانستن آن ها بتوانم این تجهیزات را در امر درمان ارتودنسی دندان فراهم و به کار گیرم زیرا تجهیزات در ارائه کیفیت درمانی یکی از گزینه های موثر در درمان دندان پزشکی به خصوص درمان ارتودنسی می باشد. من در مطب خود به همراهی کلیه همکاران خود تمامی انرژی و تلاش خود را بر ان داشته ای تا کار درمانی شما را به بهترین وجه ممکن انجام دهیم و رضایت خاطر شما را بدست آوریم. آرزوی من و کادر درمانی ام سلامتی و تندرستی شما عزیزان می باشد. در این جا قصد دارم توضیحاتی در ارتباط با ارتودنسی متحرک برای شما بزرگواران ارائه دهم.
ارتودنسی متحرک چیست؟ و این که چرا به آن متحرک می گویند؟ چه مشکلاتی را حل می کند و برای چه دندان هایی متناسب است؟ مدت زمان آن چقدر است؟ چه تفاوتی با ارتودنسی ثابت دارد؟ آیا انجام این نوع ارتودنسی درد دارد؟ هزینه و قیمت ارتودنسی چقدر است؟ بنده در این بخش قصد دارم به این سوالات که بسیار در میان مراجعان مشترک است پاسخ دهم. ارتودنسی متحرک چیست؟ به صورت کلی می توان این گونه بیان کرد که خود ارتودنسی یک بخش تخصصی در رشته دندان پزشکی است. عملکردی که در این بخش صورت می گیرد شامل ارزیابی، تشخیص و اصلاح کردن و یا درمان مشکلات گوناگون دندانی هم چون کج بودن و نا صاف بودن، ازدحام در دندان ها، جلو بودن یکی از فک ها و …. است. جهت مرتفع نمودن و یا کاهش بعضی از این موارد ذکر شده، می توان به بیمار یک وسیله ثابت یا با قابلیت جابجایی و متحرک داد. دستگاه های ثابت ارتودنسی در راستای این که قادر باشند که مشکل فرد را رفع کنند می بایست تا اتمام دوره درمان به دندان های فرد وصل می باشند. به درمان با این نوع از دستگاه ها ارتودنسی ثابت گفته می شود. از طرف دیگر، دستگاه های متحرک گوناگون هستند و می توانند در زمان درمان از دندان و دهان فرد خارج شده و باز مورد بهره برداری قرار بگیرند. به درمان با یاری دستگاه های متحرک هم ارتودنسی متحرک گفته می شود. ارتودنسی متحرک برای چه دندان هایی می تواند به کار برود و کاربرد آن چیست؟ دستگاه های متحرک جهت رفع کردن بخش گسترده ای از مشکلات و نا هنجاری های دندانی از آن استفاده می شود. ولی در صورتی که بخواهیم به سوال ارتودنسی متحرک برای چه دندان هایی است جواب دهیم می بایست بگوییم در صورتی که مشکل و نا هنجاری فک و دندان پیچیده، شدید و جدی باشد ما نمی توانیم از این نوع دستگاه ها در جهت اصلاح و درمان بهره ببریم. چون ماهیت دستگاه های متحرک به صورتی می باشد که فقط جهت حل کردن مشکلات جزئی تا متوسط ارتودنسی از آن استفاده می شوند. مشکلات جدی تر هم چون مال اکلوژن ها یا نا هماهنگی بودن در فکین را به طور معمول با ارتودسی ثابت و یا حتی ترکیبی از جراحی فک و ارتودنسی ثابت رفع می کنند. درمان با روش ارتودنسی متحرک بهتر است یا ارتودنسی ثابت؟ جواب دادن به این سوال مستقیما به نوع بیمار، مشکل وی و شدت مشکلش بستگی دارد. همان گونه که ذکر کردیم ارتودنسی ثابت قادر است مشکلات متوسط تا شدید و جدی را مرتفع نماید اما ارتودنسی متحرک فقط قادر است مشکلات جزئی تا متوسط را حل و فصل نماید. در نتیجه بسته به مشکل شما، یک متخصص ارتودنسی کار بلد می تواند بهترین نوع درمان ارتودنسی را برای فرد تشخیص دهد. ولی همواره قرار نیست در میان این دو نوع درمان تضاد و یا تفاوت وجود داشته باشد. دستگاه های متحرک و ثابت قادر است همدیگیر را کامل کنند. پس از زمان درمان با دستگاه های ثابت فرد به طور حتم می بایست دستگاه های متحرکی همانند ریتینر استفاده کند. به بیانی دیگر بهره گیری از ارتودنسی متحرک قادر است یک مرحله درمانی مجزا پس از دستگاه های ثابت باشد. شما عزیزان در صورت تمایل به ارتباط با من و بهره مندی از خدمات بنده در زمینه های اشاره شده می توانید با تعیین نوبت قبلی به آدرس درج شده مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق راه های ارتباطی ثبت شده (آدرس مطب، شماره تماس) اقدام کنید.

مشخصات
  • جنسیت مونث
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر سیده فاطمه معصومی متخصص دندانپزشکی ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودانتیکس، متخصص دندان پزشکی ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت.  
تخصص ها
تصویر
دکتر سیده فاطمه معصومی
ارتودنسی
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر