منو
X

تصویر
دکتر سوسن ایرانی
آسیب شناسی دهان، فک و صورت
(0)
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر سوسن ایرانی متخصص دندانپزشکی آسیب شناسی دهان، فک و صورت دارای بورد تخصصی در این حوزه می باشم. من در سال ۱۳۵۸ در کنکور سراسری تجربی پذیرفته شدم و توانستم در رشته مورد علاقه خود دندان پزشکی عمومی پذیرفته شوم. در سال ۱۳۶۴ تحصیلات خود را از دانشگاه علوم پزشکی فردوسی مشهد به اتمام رسانیدم و به کار درمانی مشغول شدم. بعد از اتمام تحصیلات دوران عمومی خود پس از وقفه ای چندین ساله در رشته تخصص آسیب شناسی دهان، فک و صورت در دانشگاه علوم پزشکی همدان پذیرفته شدم و در سال ۱۳۸۱ موفق به دریافت بورد تخصص این رشته شدم. سپس به عنوان هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان مشغول به کار شدم و در حال حاضر در سمت دانشیاری دانشگاه مشغول به کار می باشم. من همیشه به فعالیت کردن در فضای آکادمیک علاقه داشتم و از این رو تلاش کردم که در کنار کار تخصصی و حرفه ای خود از فضا و جو اکادمیک دانشگاه دور نشوم. از همین رو در زمان درمان بیماران به این نتیجه رسیدم که کار پژوهش و تدریس در دانشگاه به عنوان مسیری موازی و هم راستا با کار درمانی من دانش مرا به پیش خواهد برد و این دو در تضاد با یگدیگر قرار نمی گیرند. در دانشگاه پروژه های تحقیقاتی بسیاری را به ثمر رسانیده ام و آزمایشات و تحقیقات بسیاری را نیز چه به صورت انفرادی و چه به صورت همکار با دیگر همکاران پژوهشگر خود انجام داده ام و از این مسیر توانسته ام مقالات علمی بسیاری در مجلات معتبر داخلی و خارجی ارائه دهم و در کنفرانس ها و سمینار های علمی بسیاری نیز شرکت نموده ام. حاصل کلیه این تلاش ها رسیدن به دانش نوین و یافتن راهکار های بهتر جهت درمان بیماری های دهان و دندان است و از این مهم توانسته ام به آن دست یابم. البته پر واضح است که کار درمان در دندان پزشکی تنها به دانش نیازمند نیست بلکه یک دندان پزشک خوب در کنار دانش حرفه ای خود می بایست از ابزار و تکنولوژی های روز دنیا استفاده کند تا بتواند خدمات بهتر و دقیق تری را به بیماران خود ارائه دهد. شرکت در کنفرانس ها و مجمع های علمی بنده را با این تکنولوژی ها آشنا می کند و از این رهگذر در تلاش جهت دستیابی به درمان دقیق بیماران خود می باشم. بنده در سال های به عنوان مدیر گروه بخش اسیب شناسی دهان، فک و صورت فعالیت داشته ام و در سال ۱۳۸۱ راه اندازی بخش و آزمایشگاه پاتولوژی دهان، فک و صورت و نیز مسئول سمینار های علمی داخل دانشکده و عضو هیئت تحریره مجله دندان پزشکی دانشگاه از سال ۱۳۸۸ تا هم اکنون بوده ام. من در کلینیک خود در تلاش هستم تا بیمارانی که به کلینیک من مراجعه می کنند همواره در ارتباط با روش های درمان قابل استفاده برای خود اطلاعات لازم را ارائه می کنم و با توضیح جزئیات هر یک از این روش‌ ها، به بیمار کمک می ‌شود تا بتواند بهترین روش درمانی را برگزیند و به هدف خود در این راه دست یابد. در این جا قصد دارم توضیحاتی در ارتباط با پلاک دندان برای شما بزرگواران ارائه دهم.
پلاک دندان: پلاک همواره روی دندان ها ایجاد می شود. این موضوع اهمیتی ندارد که تا چه حد از دندان های خود مراقبت می کنید در نهایت پلاک دندان یا تارتار و یا هر دو مورد روی دندان ها به مرور می تواند بر روی دندان های هر فردی ایجاد شود. اما با مراقبت های روزانه و انجام برخی عملکرد ها جهت بهداشت دهان و دندان هر فردی می تواند میزان سختی پلاک دندان را کاهش دهاد و جهت برداشتن آن راحت تر اقدام شود. این که روزی حداقل دو بار مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و به طور کلی دهان و دندان های خود را بشویید، ولی ذرات کوچک مواد غذایی و کثیفی از هر آنچه که تغذیه می کنید بر روی دندان های شما باقی مانده است ایجاد قشری از جرم روی دندان های شما را تحت عنوان پلاک یا جرم پشت دندان می کند. از این روی رجوع مکرر نزد دندان پزشک جهت مرتفع نمودن این پلاک بسیار اهمیت دارد. یک دندان پزشک می تواند پلاک و تارتار را از میان بردارد. جرم دندان یا پلاک دندان چیست؟ از منظر فنی، پلاک دندان یا جرم پشت دندان بیوفیلیمی از باکتری های میکروسکوپی می باشد. به بیان ساده تر، پلاک تنها میزان زیادی از باکتری های ریز، نازک و میکروسکوپی می باشد که به صورتی نا منظم در کنار یکدیگر واقع شده اند. با این که پلاک ها دارای ساختار های نا خوشایندی می باشند ولی تمام افراد آن ها را هر روز تجربه می کنند. به عبارت دیگر با هر مرتبه خوردن و نوشیدن چیزی این پلاک ها و جرم ها در پشت دندان ها خود را تشکیل می دهند. اگر بدون درنگ پس از خوردن و آشامیدن مسواک زدید و دهان خود را شستید تشکیل این پلاک ها بسیار دیر تر ایجاد می شود و چه بسا که ایجاد نمی شود. ولی در صورتی که تنبلی کنید و به وقت خود دهان و دندان خود را شست و شو ندهید کم کم پلاک دندان زیاد و محکم تر می گردد. و امکان دارد دندان های شما را در خطر بیاندازد. جرم پشت دندان و پلاک به چه صورت تشکیل می شود؟ حتی دقیق پس از مسواک زدن ، لایه ای از بزاق که شامل گلیکوپروتئین ها می باشد شروع به انباشته شدن می کنند. این گلیکوپروتئین ها در حفاظت کردن از دندان ها نقش بسزایی دارند، ولی سبب می شوند باکتری ها به غشای اطراف آن متصل شوند و این سبب تشکیل شدن پلاک می شود. پس از بوجود آمدن پلاک ابتدایی، در ابتدا باکتری ها اکسیژن لازم برای رشد خود را از این غشا می گیرند و کم کم آغاز به تقسیم شدن خود می کنند. این کار تا بدان جا می رسد که یک میکروکلونی ریز که پر است از باکتری های ریز و درشت بوجود می آید. این انباشته شدن نوعی پلاک دندان است. پلاک دندان چگونه است؟ ظاهر جرم پشت دندان به چه صورت است؟ نمی توان با چشم غیر مسلح ساختار های مجزای پلاک را مشاهده کرد ولی در صورتی که شما هم دندان های خود را مسواک نمی زنید امکان دارد به زودی دچار تغییر رنگ دندان های تان و رو به زردی رفتن آن مبتلا شوید. در واقع چیزی که سبب این تغییر رنگ می گردد فعالیت باکتری ها و فرسایش مینای دندان می باشد. در صورت تمایل به ارتباط با من و بهره مندی از خدماتم در زمینه های اشاره شده می توانید با تعیین نوبت قبلی به آدرس درج شده مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق راه های ارتباطی ثبت شده (آدرس ایمیل، شماره تماس) اقدام کنید.

مشخصات
 • جنسیت مونث
 • وابسته به کلینیک دولتی
 • تجارب / مهارت ها متخصص آسیب شناسی دهان، فک و صورت.
 • دانشگاه
 • رشته تحصیلی دندانپزشکی
 • گواهینامه ها
 • پست های مدیریتی
 • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
 • کلمات کلیدی دکتر سوسن ایرانی متخصص دندانپزشکی آسیب شناسی دهان، فک و صورت (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودانتیکس، متخصص دندان پزشکی آسیب شناسی دهان، فک و صورت.
تخصص ها
 • دندانپزشک
 • جراحی دهان و دندان
تصویر
دکتر سوسن ایرانی
آسیب شناسی دهان، فک و صورت
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر