منو
X

تصویر
دکتر سهیلا خیر اندیش
دندانپزشک
(0)
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر سهیلا خیر اندیش متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان و دارای بورد تخصصی این رشته می باشم. در اینجا قصد دارم جهت آشنایی والدین توضیحاتی در ارتباط با نحوه ی مراقبت از دندان کودک در دندان پزشکی کودکان به والدین گرامی ارائه دهم.
نحوه ی مراقبت از دندان کودک: جهت مواظبت کردن از دندان های کودکانمان در زمان حمام کردنشان لثه هایشان را با یک گاز و یا دستمالی تمیز به آرامی تمیز و پاک کنیم. این کار به عنوان نشانه ای نیز برای کودک محسوب می شود و کودک به تمیز کردن دندان هایش عادت می کند و نیز شما با این کار از ریشه و یا جوانه دندان های شیری که هنوز رویش پیدا نکرده اند مواظبت می کنید. وقتی که یک یا دو دندان کودک رشد پیدا کردند والدین می بایست مسواک زدن را برای کودک خود آغاز نمایند. برای انتخاب مسواک می بایست مسواک با موهایی بسیار نرم برای کودکتان انتخاب نمایید و سر مسواک کوچک با دسته هایی بزرگ باشد و طوری باشد که در دستان شما که برای کودتان مسواک می زنید جای بگیرد. در روز دو بار برای کودکتان مسواک بزنید و به صورتی باشد که مسواک را خیس نمایید و از آن استفاده نمایید و زمانی می تواندی از خمیر دندان برای کودک خود استفاده نمایید که کودکتان توانایی خارج کردن خمیر دندان را از دهانش داشته باشد. هر چند که خمیر دندان ویژه برای کودکان در بازار موجود است اما شما می بایست جانب احتیاط را در پیش بگیرید و از خمیر دندان تاز مانی که کودتان توانایی خارج کردن آن را از دهان خود ندارد استفاده ننمایید. جهت مواظبت از دندان های کودکتان از آسیب و خراب شدن دندان ها بسیار حائز اهمیت است که اجازه ندهید که کودکتان با شیشه شیر به خواب فرو رود و این موضوع به این علت می باشد که زمانی که کودک شیر می خورد لاکتوز موجود در شیر وارد دهان کودک می شود و بدن کودک آن را به اسید مبدل می کند و این اسید های ایجاد شده با حل کردن مواد معدنی به تدریج باعث ایجاد حفره در دندان ها می شوند و ورود باکتری ها به درون دندان و ایجاد عفونت و در نهایت پوسیدگی در دندان ها را باعث می شوند. فلوراید ماده ای معدنی و طبیعی است که سبب استحکام از دندان ها می شود و از مینای دندان محافظت می کند اما اگر فلوراید به میزان زیادی در دوران کودکی استفاده شود سبب می گردد که زمانی که کودک بالغ شد لکه های سفیدی روی دندان هایش ایجاد شود که ناشی از مصرف بیش از حد فلوراید می باشد مقدار بیست و پنج میلی گرم از فلوراید در روز برای تقویت کردن مینای دندان و دندان های کودکان در سن زیر سه سال بسیار مهم و لازم می باشد. بیشتر منابع آب شهری با فلوراید غنی شده اند و در نتیجه کودک با مصرف مقدار فلوراید در آب مصرفی و شیر نیز از دندان های کودکتان مراقبت می کند. در صورتی که منبع آبی که مصرف می کنید با فلوراید غنی نشده باشد و یا اگر در مورد این موضوع اطمینان ندارید از دندان پزشک کودک خود درخواست نمایید تا برای کودکتان قطره حاوی فلوراید را با نظر دندان پزشک تجویز نماید. هم چینن به نظرات و توصیه های دندان پزشک متخصص کودک خود توجه نمایید و از سن شش ماهگی با رویش اولین دندان شیری تا یک سالگی تلاش کنید کودکتان را نزد متخصص دندان پزشکی ببرید. این نکته را هرگز فراموش نکنید که برای داشتن دندان سالم هیچ موقع زود نیست. در صورت تمایل به ارتباط با من و بهره مندی از خدماتم در زمینه های نام برده می توانید با تعیین وقت قبلی به مطب اینجانب مراجعه فرمایید.

مشخصات
  • جنسیت مونث
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر سهیلا خیر اندیش متخصص دندانپزشکی کودکان (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودنسی، متخصص دندان پزشکی کودکان.  
تخصص ها
  • دندانپزشک کودک
تصویر
دکتر سهیلا خیر اندیش
دندانپزشک
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر