منو
X

تصویر
دکتر سعید نظافتی
جراحی دهان، فک و صورت
(0)
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر سعید نظافتی متخصص دندانپزشکی جراحی دهان، فک و صورت دارای بورد تخصصی در این حوزه می باشم. من در کنکور سراسری تجربی پذیرفته شدم و توانستم در رشته مورد علاقه خود دندان پزشکی عمومی پذیرفته شوم و توانستم با موفقیت تحصیلات خود را به اتمام برسانم و به کار درمانی مشغول شدم. بعد از اتمام تحصیلات دوران عمومی خود در رشته تخصص جراحی دهان، فک و صورت پذیرفته شدم و موفق به دریافت بورد تخصص این رشته شدم. در حال حاضر در سمت استاد تمامی دانشگاه علوم پزشکی تبریز مشغول به فعالیت می باشم. قرار گرفتن در فضای دانشگاه برای هر متخصص علاقه مند به پژوهش و تحقیق فایده ها و مزیت های بسیاری با خود به همراه دارد. از یک طرف من با بودن در این فضا تجربه بسیار شیرین معلمی را با دانشجویان خود به برای خود به ارمغان می آورم و از طرف دیگر همیشه در تلاش بوده ام که تحقیقات و پژوهش های بسیاری در حوزه تخصصی خود داشته باشم. در این راستا پژوهش ها را در مجلات معتبر داخلی و خارجی به چاپ رسانیده ام و یا در کنفرانس های علمی دندان پزشکی ارائه نموده ام. هم چنین با شرکت در کنفرانس و سمینار های تخصصی حوزه دندان پزشکی با آخرین تکنولوژی و روش های درمانی مناسب در ارتباط با هر بیماری راهکار های ارائه شده را مورد مطالعه قرار می دهم. چه بسا در این فضا ها در ارتباط با تکنولوژی های روز در علم دندان پزشکی نیز صحبت به میان می آید و با آشنایی با آخرین متد ها و ابزار های درمانی نیز آشنا خواهم شد و در تلاش در جهت تهیه این ابزار ها و تکنولوژی ها نیز می باشم. زیرا همان گونه که می دانید در دنیای امروز بدون تکنولوژی های نوین و روز دنیا بعضی از درمان ها امکان پذیر نمی باشد و نیز حتی به درستی نمی توان آن را تشخیص و در صدد درمان آن ها بر آمد. بنده نهایت سعی خود را برای فراهم کردن این تکنولوژی ها و اشنایی دانشجویان خود نیز با این موضوعات دارم. من در مطب خود به همراهی کلیه همکاران خود تمامی انرژی و تلاش خود را بر ان داشته ای تا کار درمانی شما را به بهترین وجه ممکن انجام دهیم و رضایت خاطر شما را بدست آوریم. آرزوی من و کادر درمانی ام سلامتی و تندرستی شما عزیزان و گرامیان می باشد. در این جا قصد دارم توضیحاتی در ارتباط با جراحی ارتوگناتیک برای شما بزرگواران ارائه دهم.
جراحی ارتوگناتیک چگونه انجام می شود؟ آماده بودن در راستای انجام ددن عمل جراحی فک به طور معمول به دوره ای مقدماتی در حدود ۹ الی ۱۴ ماهه جهت درمان ارتودنسی زمان نیاز دارد. این نکته می بایست تاکید شود که متخصص ارتودنسی یکی از اجزا جدایی ناپذیر جهت انجام دادن یک درمان موفقیت آمیز می باشد. ابزار های ارتودنسی دندان پیش از جراحی برداشته نخواهد شد و در حقیقت در طول پروسه جراحی به جراح یاری می رساند. اضافه بر این یک دوره ی درمان ارتودنسی پیش از انجام عمل جراحی فک هم انجام می شود که این درمان بستگی به نا هنجاری فرد مورد نظر دارد. پیش از جراحی از قسمت های سر و صورت بیمار تصویر رادیو گرافی استاندارد گرفته می شود تا جهت و مقدار تغییر و ناهنجاری به طور کامل تشخیص شود. پس از این مرحله عمل جراحی که می بایست بر روی فک بیمار صورت بگیرد نخست بر روی نمونه ای که از پیش شبیه سازی شده است انجام می گیرد تا نتیجه ی آن تشخیص داده شود. پس از مشخص شدن نتیجه حال عمل جراحی اصلی صورت می گیرد. جراحی ارتوگناتیک پروسه ای می باشد که به طور معمول در بیمارستان صورت می گیرد و احتیاج است در حدود ۱ روز بعد از انجام جراحی در بیمارستان بستری باشید. دوران بهبود بعد از جراحی ارتوگناتیک چگونه است؟ امروزه پیشرفت تکنولوژی روز این امکانات را ایجاد کرده است که عمل جراحی فک از درون دهان انجام شود و در نهایت اثر زخمی بر جای نماند. قبلا کسانی که عمل جراحی فک را انجام می دادند به طور معمول به مدت زمان ۷ هفته دندان هایش با سیم بسته می شد تا استخوان ها بتواند بدین صورت جوش بخورند. در این حین بیماران قادر نبودند دهان خود را بگشایند. چنان چه با بیماران چند سال پیش (چند دهه) در ارتباط با این عمل بحث کرده باشید متوجه این موضوع خواهید شد که یکی از بیشترین ناراحتی ها و استرس های آن ها پس از عمل جراحی ارتوگناتیک، بسته شده دندان هایشان بوسیله سیم بوده است. آنان اجبار داشتند که به طور حتم این کار را انجام بدهند. ولی در حال حاضر در زمان حاضر بسته شدن دندان توسط سیم بسیار کمتر صورت می گیرد. در طرق جراحی جدید در جهت ثابت نگه داشتن فک از پیچ و پلیت هایی بهره برداری می شود که به بیماران این امکان را می دهد که قادر شوند به طور تقریبی زود هنگام پس از عمل حرکات فک خود را از نو انجام دهند. برای مثال حرف زدن، خمیازه کشیدن و سرفه کردن جزو این حرکات است. تنها کاری که از بیماران پس از عمل ارتوگناتیک درخواست داده می شود . این تشابهات و موضوع به صورت تقریبی در میان بسیاری از بیمارانی که عمل جراحی فک را انجام داده اند مشترک می باشد. آن ها می بایست در رژیم غذایی خود به مدت زمان حداقل ۶ هفته تنها غذا های نرم و آبکی را مصرف نمایند مانند سوپ و آش و پوره سیب زمینی و … تا از این طریق اسنخان های فک بتواند بدون وارد آمدن فشار جای خود را بهبود بخشند. شما عزیزان در صورت تمایل به ارتباط با من و بهره مندی از خدمات بنده در زمینه های اشاره شده می توانید با تعیین نوبت قبلی به آدرس درج شده مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق راه های ارتباطی ثبت شده (آدرس مطب، شماره تماس) اقدام کنید.

مشخصات
  • جنسیت مذکر
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص دندان پزشکی جراحی دهان، فک و صورت
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر سعید نظافتی متخصص دندانپزشکی جراحی دهان، فک و صورت (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودانتیکس، متخصص دندان پزشکی جراحی دهان، فک و صورت.  
تخصص ها
تصویر
دکتر سعید نظافتی
جراحی دهان، فک و صورت
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر