منو
X

تصویر
دکتر زهرا بحر العلومی
دندانپزشک
(0)
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر زهرا بحر العلومی متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان و دارای بورد تخصصی این رشته می باشم. بنده تحصیلات دکتری عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۷۷ به اتمام رسانیدم بلافاصله با قبوای در کنکور دوره تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز دوره بورد تخصصی خود را از آن دانشگاه در سال ۱۳۸۰ به اتمام رسانیدم. بنده علاوه بر کار طبابت به عنوان فعالیت حرفه ای خود به امر تدریس و پژوهش در دانشگاه نیز مشغول به فعالیت می باشم و تلاش کرده ام همواره از محیط آکادمیک دانشگاه دور نباشم و در این راستا در دانشگاه علوم پزشکی به عنوان دانشیار و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد مشغول به امر تدریس و پرورش دانشجویان رشته دندان پزشکی می باشم. در اینجا قصد دارم جهت آشنایی والدین توضیحاتی در ارتباط با روند کار بریج دندان کودکان در دندان پزشکی کودکان به والدین گرامی ارائه دهم. بنده هم چون سایر همکارانم در حوزه داندان پزشکی کلیه معاینات مربوط به این حوزه و درمان در این خصوص را انجام می دهم.
درمان ریشه یا اندو (عصب کشی) چیست؟ درمان ریشه درمان پالپ و ریشه دندان می باشد و مجرای دندان را نیز درمان می کند و در این پروسه بافت ها و عفونت های داخل شده در آن پاکیزه و برداشته می شود. مجرای ریشه دندان دارای رگ های خونی می باشد که مواد غذایی را از این طریق به دندان می رسانند و علاوه بر رگ های خونی این بخش دارای عصب ها نیز می باشد که درد و صدمات وارد شده به دندان را از طریق سیگنال هایی به مغز می فرستد. عصب کشی کلیه عصب ها و رگ ها خونی و بافت داخلی دندان تخلیه می شود زیرا بر اثر پوسیدگی و عفونت موجود در این مجرا عملا بازگشت نا پذیر شده اند. چرا به درمان عصب کشی احتیاج داریم؟ بیشتر دندان درد ها در دهان ما نشانی از مشکل جدی در دندان هایمان می باشد. اما اغلب وجود دندان درد در دهان بدین معنی نمی باشد که دندان به درمان عصب کشی احتیاج دارد. تحقیقات نشان داده است که کسانی که به درد دندان درد دچار می شوند به اقدامات خود مراقبتی روی می آورند و اکثر مواقع از دارو های مسکن جهت کاهش درد ددندان های خود بهره می برند. خود درمانی عملی اشتباه محسوب می شود که سبب می گردد مشکل دندان شدت بگیرد و حتی به کشیدن دندان منجر شود زیرا فرصت درمان را فرد ابتدا از خود گرفته است. در نتیجه در مشکلات دندان پزشکی خود درمانی می تواند بسیار مشکل زا شود و فرآیند درمان را با پیچیدگی نیز مواجه کند. هر چند ممکن است این فکر را بکنید که کم شدن یک دندان تاثیری بر روند کارکرد دیگر دندان ها ندراد اما شما این نکته را به خاطر آورید که تمامی دندان هایتان را تا آخر عمر به آن نیازمند هستید. چه عواملی سبب عفونت دندان ها می ‌شوند؟ عفونت داخل دندان یا پالپ دندان به چند علت امکان دارد اتفاق بیفتد. اما دلیل اصلی عفونت به دلیل نفوذ باکتری به درون پالپ دندان می باشد. اصلی ترین علت های نفوذ باکتری ‌ها به درون دندان به شکل زیر می باشد: • پوسیدگی دندان و سوراخ شدن دندان امکان نفوذ باکتری ‌ها به داخل دندان را ممکن می ‌سازد • آسیب دیدگی فیزیکی دندان به صورت ترک ‌خوردگی یا انواع دیگر آسیب ‌دیدگی سبب باز شدن راه ورود باکتری ‌ها به درون دندان می گردد • انواع جا به‌ جایی ‌های دندان • ناهنجاری ‌های ساختاری دندان • درمان ‌های دندان پزشکی زیاد در یک دندان. در صورت تمایل به ارتباط با من و بهره مندی از خدماتم در زمینه های اشاره شده می توانید با تعیین نوبت قبلی به آدرس درج شده مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق راه های ارتباطی ثبت شده (آدرس مطب، شماره تماس) اقدام کنید.

مشخصات
  • جنسیت مونث
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر زهرا بحر العلومی متخصص دندانپزشکی کودکان (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودنسی، متخصص دندان پزشکی کودکان.
تخصص ها
تصویر
دکتر زهرا بحر العلومی
دندانپزشک
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر