منو
X

تصویر
دکتر حنانه قدیریان
ارتودنسی
(0)
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

من دکتر حنانه قدیریان، متخصص ارتودنسی دندان ، متولد ۱۳۵۸ در شهر تهران هستم. در سال ۱۳۷۶ تحصیلات دندانپزشکی عمومی را در دانشگاه شهید بهشتی آغاز و در سال ۱۳۸۱ با معدل ممتاز و کسب رتبه دوم از دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شدم. در سال ۱۳۸۴ برای تحصیل در رشته ارتودنسی در دانشگاه دندانپزشکی تهران پذیرفته شده و در سال ۱۳۸۷ از دانشگاه فارغ ااتحصیل و موفق به اخذ بورد تخصصی ارتودنسی کشور شدم .بنده از سال ۱۳۸۷ تاکنون علاوه بر تدریس در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران و فعالیت های علمی متعدد، در زمینه درمان بیماران ارتودنسی به صورت خصوصی نیز فعالیت می کنم.
بخشی از رزومه اینجانب:
گواهی مربوط به شرکت در دوره های مقدماتی و پیشرفته سیستم دیمون (Damon)
گواهی مربوط به شرکت در دوره سیستم انکوریج موقت (Temporary anchorage devices)
گواهی مربوط به شرکت در دوره طرح درمانهای بین رشته ای (Interdisciplinary treatment planning)
گواهی مربوط به شرکت در دوره درمانهای فانکشنال پیشرفته (Advanced light wire functional & myofunctional therapy)
گواهی مربوط به شرکت در دوره میکروایمپلنت انکوریج (Micro implant anchorage)
گواهی مربوط به شرکت در دوره های مقدماتی و پیشرفته سیستم الاینرهای شفاف (eCligner)

زمانی که سخن از عمل ارتودنسی به میان می اید بدون تردید همان سیم ها و نگین هایی که بر روی دندان های بسیاری از افراد دیده ایمو نیز نحوه قرار گیری آن ها در دندان به ذهنمان متبادر می و بیشتر این مراجعه کنندگان نگران ظاهر خود و تاثیر این سیم ها بر زیبایی خود را دارند. اگر چه تخصص ارتودنسی فراتر از این سیم ها و براکت ها می باشد فواید آن بسیار مهم و چه بسا گاهی الزامی نیز می باشد. متخصصان ارتودنسی نیز نگرانی هایی مانند موقعیت دندان ها در دهان بیمار ، استفاده از بهترین روش در راستای قرار گیری دندان ها در موقعیت مکانی درست دارند و آن ها همیشه سعی می کنند راه درست و اصولی را د رجهت این درمان به کار بگیرند.
این درست است که داشتن لبخندی زیبا و ایده ال حس اعتماد به نفس و راحتی حضور در اجتماع را برای فرد ایجاد می کند و اثرات مثبت روحی و روانی فارغ از زیبایی نیز برای فرد بر جای می گذارد. طرح لبخند روشی اصلی در زیر شاخه های ارتودنسی محسوب می شود و نکته قابل توجه این است که بر خلاف باور عموم هیچ گاه برای انجام این عمل درمانی دیر نیست و در هر سنی امکان اصلاح دندان و موقعیت قرار گیری فکین به خوبی قابل بهبودی است. هر چند که مزیت های ارتودنسی تنها به بهبود زیبایی ظاهری محدود نمی‌شود، ردیف بودن و منظم بودن دندان‌ ها عملکرد گاز زدن، جویدن و حتی توانایی گفتار با انجام عمل ارتودنسی بهتر می شود. از طرفی تمیز کردن دندان ها زمانی که روی هم هستند و در موقعیت نا مناسبی قرار دارند بسیار سخت تر می شود در نتیجه مزیت دیگر این کار جلوگیری از پوسیدگی دنددان ها و راحتی در بهداشت و مسواک زدن آن ها ست. فایده ارتودنسی در این است که قدرت طبیعی بدن جهت تغییر فرم بافت را در کنترل خود درمی‌آورد. وسایل و تجهیزات ارتودنسی با انجام نیرویی کم اما به تدریج استخوان را به مرور تغییر فرم می‌دهد و دندان‌ ها در موقعیت اصلی و مناسب خود به حرکت در می آورد.

ارتودنسی از تخصص های دندان پزشکی می باشد یکی از رشته‌های تخصصی دندان‌پزشکی است و به عنوان اولین رشته تخصصی است که در رشته دندان پزشکی عنوان شد. کار اصلی این تخصص منظم کردن و هم ردیف قرار دادن دندان ها است. این بدین معنی است که ممکن است دندان ها در جای نا مناسبی قرار گرفته باشند یا فکین در موقعیت نا متناسبی از محل اصلی خود قرار ندارند و ممکن است هر دو مشکل در یک فرد دیده شود که به خوبی قابل حل شدن است. این درمان امکان دارد که فقط بر بهبود موقعیت دندان‌ها و یا تغییر دادن موقعیت و مکان رشد دو فک (درمان‌های ارتوپدیک) تمرکز داشته باشد. ارتودنسی دندان یعنی هم ردیف نمودن دندان ها و هدف از انجام کار ارتودنسی قرار گیری دندان ها در نظم و ترتیبی مناسب که هر مقدار سن فرد پایین تر باشد بخصوص اگر در مراحل رشد باشد ههم زمان کمتری برای این عمل نیاز دارد هم کار ارتودنسی بهتر نتیجه خواهد گرفت این درحالی ایت که در هر سنی این کار را می توان انجام داد. طول درمانی ارتودنسی دندان را به طور میانگین تا ۲ سال طول می کشد و این مدت بستگی به شخص نیز دارد اگر در دوران رشد باشد و میزان هماهنگی و همکاری فرد با پزشک و رعایت توصیه های پزشک در کم کردن طول این مدت نیز بسیار موثر است. عامل اسلی ایجاد مشکلاتی که برای دندان ایجاد میشود تا نیاز به ارتودنسی حس شود ژنتیک فرد است که با ارتودنسی این مشکل به راحتی رفع می شود. ارتودنسی دندان می توان به دو نوع دستگاه ارتودنسی متحرک و ارتودنسی ثابت تقسیم بندی می شود. درمان با هرکدام از روش ها به خوبی امکان پذیر است اما با کار ارتودنسی بهداشت دندا ها بسیار راحت تر ممکن می شود و از پوسیدگی و لک شدن دندان ها جلوگیری می نماید.
ارتودنسی دندان در چند دهه ی اخیر راه حلی برای منظم کردن دندن ها و قرار گیری فک ها در موقعیت مناسب خود به شمار می آید که این عامل سبب داشتن لبخند زیبا در افراد می شود و حس اعتماد به نفس بیشتری در افراد ایجاد می کند و به لبخند ایده آل و دندان هایی منظم و مرتب منجر می شود.
گروه های مختلف ارتودنسی دندان در هر سنی امکان پذیر است اما نوع ارتودنسی بستگی به مشکل بیمار دارد که از چه روشی جهت بر طرف کردن ناهنجاری و نا منظمی دندان ها استفاده شود. اگر در زمان درست و به موقع برای این درمان به دندان پزشک مراجعه نمایید فقط به درمان ارتودنسی با انواع روش های آن مانن ارتودنسی ثابت یا نامرئی نیاز خواهید داشت اما اگر در درمان این ناهنجاری ها بی توجهی شود و رفته رفته دندان ها را با اوضاع بد تری مواجه نماید علاوه بر درمان ارتودنسی به جراحی فک نیز نیازمند خواهید بود.
ارتودنسی دندان روشی است که می تواند کلیه ناهنجاری های موجود در ترتیب قرار گرفتن دندان ها و یا مشکلات فک را برطرف سازد. در کار ارتودنسی که درمانی زمان بر است حدود ۶ تا ۳۰ ماه زمان نیاز دارد تا تمام ایرادات دندان را از میان بردارد و این بستگی به مشکل فرد دارد که میزان زمان و طول درمان آن متغیر است. پس از معاینه های اولیه توسط پزشک متخصص ارتودنسی، لازماست که وی تمامی مراحل درمان را شرح دهد کهما در کلینیک دندان پزشکی خود این کار را انجام می دهیم. این درمان به خود بیمار هم بسیار بستگی دارد که تا چه اندازه صبور و نیز به رعایت اصولی که از طرف ما دندانپزشکان به بیمار ارائه می شود، عمل نماید.

مشخصات
 • جنسیت مونث
 • وابسته به کلینیک خصوصی
 • تجارب / مهارت ها متخصص ارتودنسی
 • دانشگاه تهران دندانپزشکی
 • رشته تحصیلی
 • گواهینامه ها
 • پست های مدیریتی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران
 • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکتری
 • کلمات کلیدی دکتر حنانه قدیریان ، دندانپزشک، دکتر حنانه قدیریان متخصص ارتودنسی ، جراحی دهان و فک و صورت ، جراحی دهان و فک و صورت ، جراح و دندانپزشک، جراحی کاشت دندان (ایمپلنت)، جراحی شکستگی فک و صورت، جراحی شکاف و لب و کام در تهران، جراحی کیست و تومور فک و صورت، جراحی زیبایی فک و چانه در تهران، دکتر حنانه قدیریان استاد دانشگاه، دکتر مریم افشاری ، جرم گیری دندان، کشیدن و پر کردن دندان با بهترین متریال کلیه خدمات ترمیم و پر کردن دندان ها، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، خدمات دندانپزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند و بستن فضا های بین دندانی، پروتز ثابت و متحرک، ارتودنسی ثابت و متحرک، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندانپزشکی، دکتر حنانه قدیریان متخصص ارتودنسی ،جراحی دهان و فک و صورت.
تخصص ها
 • دندانپزشک
 • ارتودنسی
قرار ملاقات
یکشنبه ها از ساعت 4 الی 7 بعد از ظهر پنجشنبه ها از ساعت 9 الی 12 صبح
تصویر
دکتر حنانه قدیریان
ارتودنسی
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر