منو
X

تصویر
دکتر حمید رضا فلاحی
جراحی دهان، فک و صورت
(0)
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر حمید رضا فلاحی متخصص دندانپزشکی جراحی فک و صورت دارای بورد تخصصی در این حوزه می باشم. من در سال ۱۳۸۰ در کنکور سراسری تجربی پذیرفته شدم و توانستم در رشته مورد علاقه خود دندان پزشکی عمومی پذیرفته شوم و توانستم با موفقیت تحصیلات خود را به اتمام برسانم و به کار درمانی مشغول شدم. بعد از اتمام تحصیلات دوران عمومی خود بلافاصله در سال ۱۳۸۶ در رشته تخصص جراحی فک و صورت پذیرفته شدم و موفق به دریافت بورد تخصص این رشته شدم. من همچنین در سال ۱۳۹۱ رتبه سوم بورد تخصصی جراح دهان و فک و صورت کشور را کسب کردم. سپس به عنوان هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مشغول به کار شدم و در حال حاضر در سمت استادیاری دانشگاه مشغول به کار می باشم. بنده همیشه به فضای آکادمیک و فعالیت در دانشگاه علاقمند بودم و تلاش خود را بر آن داشته ام تا این مسیر را با جدیت بیشتر ادامه دهم این روی با وارد شدن در این فضا در طول دوران فعالیت پژوهشی خود داوری مجلات معتبر علمی داخلی و خارجی را بر عهده داشته ام و بار ها عضو هیئت داوره کنگره و کنفرانس های متعدد بوده ام. همان گونه که می دانید کاربرد تکنولوژی در حال حاضر امری اجتناب پذیر در درمان بیماری هاست و در صورتی که دندان پزشکی از این امر مستثنی باشد کار درمانی را تا درصدی نمی تواند آن گونه که شایسته است انجام دهد بخصوص در تخصص جراحی که بسیار مهم و درمان بدون به کار گیری ابزار های مدرن و به روز ممکن نمی شود. زیرا اوقاتی در تحقیقات جدیدی که برای درمان برخی بیماری های انجام می شود با به کار بستن تکنولوژی ها جدید این امر بسیار خود را بیشتر نشان می دهد. از این منظر بنده با به کار گیری تکنولوژی روز در درمان بیماری های دندان و دهان تمامی سعی و تلاش خود را در جلب رضایت شما مراجعین عزیز می نمایم. بنده عضو انجمن دندانپزشکی ایران، عضو انجمن جراحان دهان و فک و صورت آمریکا و عضو انجمن بین المللی جراحان دهان و فک و صورت می باشم. من همچنین معاون پژوهشی بخش جراحی فک و صورت و عضو شورای پژوهش دانشکده دندانپزشکی جندی شاپور اهواز بوده ام و در سال ۱۳۹۶ به عنوان استاد برتر دانشگاه جندی شاپور اهواز انتخاب شدم. من همواره تلاش خود را بر آن داشته ام که با بهره گرفتن از فضای خوب و کاملا آرام در کلینیک درمانی شخصی خود و بر اساس دانش روز دنیا و با استفاده از تکنولوژی های جدید روز آماده خدمات رسانی با کیفیت تخصصی به مراجعین عزیز کشور خود می باشم. در این جا قصد دارم توضیحاتی در ارتباط با دندان عقل برای شما بزرگواران ارائه دهم.
دندان عقل: رشد دندان عقل نیازمند فضای لازم و کافی در استخوان فک می باشد و در زمانی که این فضا در استخوان فک به اندازه لازم نباشد دندان به صورت پنهان و یا نیمه پنهان خود را اشکار می کند. در زمان هایی به علت هایی از جمله علت های ارثی، بیماری ‌های دوران کودکی همانندکم خونی و راشیتیسم، نبود هماهنگی رشد استخوان فک با اندازه دندان ‌ها و … باعث می شود که این دندان‌ ها در درون فک پنهان باقی بماند. نیز امکان دارد بخشی از تاج آن‌ ها به صورت ناقص در دهان آشکار می شود، و در این شکل به آن دندان عقل نیمه نهفته می گویند. به صورت عمومی سه گونه دندان عقل داریم: دندان عقلی که به شکل کامل رویش کرده است، دندان عقل نیمه نهفته و نهفته که در زمانی به شکل نهفته و نیمه نهفته رشد می‌کند که استخوان فک فضای لازم را جهت رشد آن نداشته باشد. دندان های عقل نهفته قادر هستند در طولانی مدت و بدون آگاهی خود بیمار مشکلات خیلی زیاد برای بیماران بوجود آورد و به عقب انداختن کشیدن دندان این توانایی را دارد که عواقب غیر قابل بازگشتی داشته باشد. دندان های نهفته حاوی یک کیسه ی رویشی حول خود می باشند که قادر است در گذشت زمان به کیست ها یا تومور تغییر ماهیت بدهند در نتیجه به خارج نمودن و جراحی کردن دندان عقل قبل از سن ۲۵ سالگی یا سن ۳۰ سالگی توصیه بسیار شده است و علق ماندن این زمان و انداختن کار جراحی و کشیدن دندان عقل به آینده مشکلت بسیار زیادی را ایجاد می کند. کیست های ایجاد شده امکان رشد و از میان بردن بخش های چشمگیری از استخوان فک را دارا می باشند. دندان عقل نیمه نهفته: بیشتر مشکلات گفته شده در اشخاص به دندان عقل نیمه نهفته مرتبط می باشد. در این دندان ها به علت گیر کردن مواد غذایی در میان دندان و لثه ی پوشاننده و صدمه رسیدن به لثه از طرف دندان در برابر بیشترین امکان ایجاد شدن مشکلاتی همانند آبسه و سلولیت وجود دارد. در این حالت دندان عقل سبب تحت فشار دادن دیگر دندان ها می گردد و به تدریج و گذشت زمان دندان های اطراف را نیز تخریب می کند. هنگام رشد دندان عقل، درد زیادی در قسمت فک حس می ‎شود که این درد به همراه سردرد و سرگیجه با شدت زیاد است. دندان های عقل باعث پر گشتن فضای فک و کج و اریب گشتن دندان های اطراف می‎ گردد. در مواردی هم دندان های عقل به استخوان فک فشار وارد می‎ آورد. چگونه وجود یا نبود وجود نهفتگی در دندان را می توان بررسی کرد؟ دندان های عقل بیشترین شیوع نهفتگی را دارند و دلیل آن تغییر رژیم غذایی انسان ها در طی سالیان می باشد. الزام بررسی وجود داشتن یا عدم وجود داشتن و نهفتگی دندان های عقل کاری ثابت شده است و توسط یک رادیو گرافی قابلیت بررسی داشتن دارد. در صورت تمایل به ارتباط با من و بهره مندی از خدماتم در زمینه های اشاره شده می توانید با تعیین نوبت قبلی به آدرس درج شده مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق راه های ارتباطی ثبت شده (آدرس مطب، شماره تماس) اقدام کنید.

مشخصات
  • جنسیت مذکر
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص جراحی فک و صورت
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر حمید رضا فلاحی متخصص دندانپزشکی جراحی فک و صورت (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودانتیکس، متخصص دندان پزشکی جراحی فک و صورت.
تخصص ها
تصویر
دکتر حمید رضا فلاحی
جراحی دهان، فک و صورت
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر