منو
X

تصویر
دکتر بهنام خسروانی فرد
ارتودنسی
(0)
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر بهنام خسروانی فرد ، متخصص ارتودنسی (ارتودنتیست) و عضو هیئت علمی دانشگاه می باشم. در مطب دندانپزشکی اینجانب با تخصص دندانپزشکی ارتودنسی به افراد برای انتخاب بهترین روش ‌های درمان جهت دست یابی به دندان هایی ایده‌آل و دندان های زیبا کمک می‌شود. بنده با مشاوره های لازم به افراد و مراجعه کنندگان حاضر کمک ها و مشورت های لازم در راستای انتخاب بهترین طرح درمان برای دندان های خود و یا استفاده از هر کدام از تکنیک های دندانی که به بهبود خنده آن ها و زیبایی متاثر از خنده بر چهره کمک می کند، صحبت های لازم به عمل می آید. این توضیحات تا جایی بیان می شود که سعی شود با جزییات لازم و کامل ارائه شود تا آن ها بهترین انتخاب را به عمل آوردند. در واقع در مطب بنده ضمن ارایه به روز ترین روش های ارتودنسی هدف ما کمک به شما در به دست آوردن لبخند زیبا و دندان های مرتبی است که اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. ارتودنسی درمانی نیست که تنها به دوران نوجوانی اختصاص یابد بلکه حتی بسیاری از بزرگسالان نیز در سنین بالا می توانند توسط متخصص ارتودنسی از این درمان بهره مند شوند.
ارتودنسی روشی درمانی در جهت بهبود روابط میان فک و ردیف کردن و در یک راستا قرار گیری دندان ها است که علاوه بر این که مشکلات ظاهری و زیبایی را دندان ها حل می کند اختلالات لثه را نیز رفع می نماید. توسط این درمان و رشته تخصصی می توان دندان ها را در موقعیت مناسب خود قرار داد و لبخندی زیبا برای افراد به ارمغان آورد. از مهم ترین نکاتی که در رابطه با ارتودنسی باید به آن توجه داشت موارد زیر است: برخلاف باور عموم که تصور می کنند ارتودنسی فقط در دوران کودکی و نوجوانی امکان درمانی آن وجود دارد در هر زمان بدون محدودیت سنی می توان از آن استفاده کرد. این درمان ها در جهت برقرار کردن روابط بهتر میان دندان و فک صورت می گیرد و از این جهت نه تنها جنه زبایی دارد بلکه جنبه درمانی آن نیز حائز اهمیت است. با درمان ارتودنسیهم به زیبایی دندان و لبخندی دلنشین دست پیدا می کنید و هم از پوسیدگی دندان ها که علت آن نامرتبی و در دسترس نبودن بهتر در جهت تمیز آن ها ست اجتناب می ورزد. این روش با قرار گرفتن دندان ها در محل خود و ایجاد روابط فکی صحیح، باعث تلفظ بهتر حروف و کلمات توسط بیمار و در نهایت حضور در میانه مردم با حس با اعتماد به نفس بیشتر می شود. این روش درمانی برای مشکلات بسیاری ارائه شده است و راه حل ایده آل و علمی برای بهم ریختگی های دندانی است ، ارتودنسی در مواردی مانند، افتادن و از دست دادن زود هنگام دندان های شیری یا دائمی می تواند سودمند واقع شود.
برخی از انواع مشکلات پزشکی، تصادف و عاداتی مثل مکیدن شصت دست و… هم می تواند منجر به بروز این اختلالات شود و باعث شود شکل دندان ها آسیب ببینند.
انواع ارتودنسی وجود دارد: ۱-ارتودنسی ثابت ۲-ارتودنسی متحرک ۳-ارتودنسی نامرئی ۴-ارتودنسی دیمون ۵- ارتودنسی لینگوال ۶- ارتودنسی فانکشال
-ارتودنسی ثابت: در این نوع ارتودنسی پلاک ها ثابت هستند و بیمار نمی تواند آن ها را حرکت دهد بلکه این عمل فقط توسط خود دندان پزشک صورت می گیرد. در دستگاه ارتودنسی ثابت اجزای آن به این شکل است که نگین ها روی دندان ها می چسبد و به هیچ وجه نمی توانند حرکت داده شوند. به این نگین ها براکت می گویند. هر عدد از این براکت ها به دندان ها می چسبند و همگی آن ها با سیمی به هم متصل هستند و توسط یک حلقه از جنس کش در جای خود نگاه داشته می شوند و ثابت و بدون حرکت باقی می مانند. این سیم ها با گذشت زمان در راستای صاف کردن دندان و نیز اصلاح موقعیت قرار گیری فک تنظیم می شوند. این درمان به همکاری بیمار نیازی ندارد و خود به صورت ثابت توسط دندانپزشک به دندان می چسبد.در ارتودنسی ثابت براکت ها می توانند از جنس استنلس استیل با کیفیت بالا ،کریستالی (شفاف)، پلاستیکی و یا ترکیبی از این مواد باشند.از آن جایی که این درمان در ارتودنسی بیش از یک قرن سابقه دارد بنابراین با این سابقه طولانی بسیاری از ضعف ها و نقاط منفی آن برطرف شده است و بسیار رضایت بیماران را با عوارض کم و هزینه مناسب در پی داشته است
۲- ارتودنسی متحرک: ارتودنسی های متحرک جهت ردیف و منظم کردن دندان ها به کار می رود و در زمانی که با بی نظمی دندان ها مواجه می شویم درمانی مناسب در جهت این کار بر می آید. همچنین سن بیمار جهت انجام درمان ارتودنسی ثابت کم استیعنیدر زمانی که دندان های دائمی هنوز جایگزین دندان های شیری نشده باشد. اما این درمان فقط برای منظم کردن دندان ها کاربرد ندارد بلکه برای جا به جایی فک ها (جلو یا عقب رفتن آن ها) و قرار گرفتن آن ها در موقعیت درستشان نیز کاربرد دارد. همچنین این نوع ارتودنسی برای جابجایی فک ها نیز به کار برده می شود. این دستگاه ها برای جلو آوردن فک پایین و یا جلو آوردن فک بالا بر اساس موقعیت قرار گرفتن فکین استفاده می شوند و زمانی در حدود ۱ سال تا ۲ سال در جهت بهبودی آن ها لازم است تا نتیجه اصلی دیده شود. مزیت این ارتودنسی خروج راحت آن از دهان و قرار دادن دوباره آن است.
۳-ارتودنسی نامرئی: یکی دیگر از انواع ارتودنسی دندان ، ارتودنسی نامرئی می باشد با منظم کردن دندان ها و قرار دادن آن ها در جایگاه و موقعیت درستشان زیبایی و سلامتی و لبخند زیبا را به صورت شما هدیه دهد. افراد زیادی که مایل به استفاده از روش درمانی ارتودنسی نیستند و از براکت های روی دندان رنج می برند می توانند از این نوع ارتودنسی که دیده نمی شود استفاده نمایند..ارتودنسی نامرئی برای افرادی است که دندان های آن ها دچار نامرتبی است. این نوع ارتودنسی بسیار ساده، متحرک و بدون این که دیده شود جایگاه دندان ها را تصحیح و آن ها را منظم و هم ردیف هم می کند. در نتیجه در این روش درمانی بیمار بدون نگرانی از دیده شدن براکت ها بر روی دندان هایش عمل درمانی خود را آغاز نماید. ارتودنسی نامرئی، که کارآمدی آن به اثبات رسیده است، با بهره‌گیری از فناوری تصویربرداری ۳ بعدی ساخته می ‌شود.
۴-ارتودنسی دیمون: در ارتودنسی دیمون از براکت های دیمون استفاده می شود. براکت های دیمون ابزارهایی هستند که قابلیت باز و بسته شدن به صورت مکانیکی و خودکار را دارند محل نصب این براکت ها همان مکانی است که براکت های سنتیدر آن ها نصب می شوند. اما تفاوت آن در میزان سفتی است که در براکت های سنتی وجود دارد و به ان شدت و حدت نیست. براکت های دیمون از یک مکانیزم کشویی استفاده می کنند که در آن سیم به براکت متصل می شود و به همان صورت دندان ها در حال تراز شدن می شوند. حرکت این براکت ها به شکل طبیعی است. همین قابلیت ان ها است که ظاهر بهتر و توانایی ایجاد نتیجه های بهتر و با کیفیت در کمترین زمان را داده است. بریس دیمون از روش های متنوعی برای حرکت دادن دندان ها به محل صحیحشان استفاده می کنند. این براکت ها بوسیله سیم حافظه داری که در داخل براکت ها واقع می شود، کار خود را انجام می دهند. از این روی است که فشار کمی به دندان ها وارد می کند. همین فشار کم است که بیمار در د کمتری احساس می کند و از این بابت خرسند تر است. پس از نصب، این براکت ها تنظیم می شوند تا دندان های شما را به مرور و در طی زمان حرکت دهند. این فرآیند از نیروی کمتری نسبت به بریس سنتی استفاده می کند. همچنین به صورت معمول این روش از درمان نیاز به درمان های مکمل از طریق کشیدن دندان و بسط دادن کام را رفع می سازد.
۵- ارتودنسی لینگوال به نوعی از ارتودنسی گفته می شود که محل براکت ها در قسمت پشت دندان یعنی رو به قسمت زبان واقع می شوند. به علت موقعیت قرار گرفتن آن ها رو به داخل دندان به آن براکت داخلی نیز می گویند. این نوع ارتودنسی شباهت بسیار از منظر ساختاری و اصول فنی ارتودنسی با ارتودنسی ثابت دارند حتی با وجود موقعیت مکانی برعکسی که نسبت به هم دارند.
۶- ارتودنسی فانکشال: در ارتودنسی فانکشنال از پلاک های فانکشنال بهره گرفته می شود. این نوع پلاک می تواند هم متحرک و هم ثابت باشند که بیشتر در میان مردم نوع متحرک آن محبوبیت بیشتری داراست. معمول ترین ابزار های فانکشنال متحرک از قطعات بالا و پایین جداگانه ساخته می شوند که باعث می شود فک پایین در یک موقعیت مکانی درست تر و نیز جلو تر قرار بگیرد. همچنین انواع دیگری از ابزارهای فانکشنال موجود هستند که تنها از یک بخش ساخته شده است. هر چند امکان دارد توانایی انطباق کمتری با دندان ها داشته باشد.

مشخصات
  • جنسیت مذکر
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی عضو هیئت علمی دانشگاه
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکتری
  • کلمات کلیدی دکتر بهنام خسروانی فرد ، دندانپزشک، دکتر بهنام خسروانی فرد متخصص متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت، جراحی دهان و فک و صورت ، جراحی دهان و فک و صورت ، جراح و دندانپزشک، جراحی کاشت دندان (ایمپلنت)، جراحی شکستگی فک و صورت، جراحی شکاف و لب و کام در تهران، جراحی کیست و تومور فک و صورت، جراحی زیبایی فک و چانه در تهران، دکتر بهنام خسروانی فرد استاد دانشگاه، دکتر حجت درویش پور ، جرم گیری دندان، کشیدن و پر کردن دندان با بهترین متریال کلیه خدمات ترمیم و پر کردن دندان ها، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، خدمات دندانپزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند و بستن فضا های بین دندانی، پروتز ثابت و متحرک، ارتودنسی ثابت و متحرک، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندانپزشکی، دکتر بهنام خسروانی فرد متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت ، جراحی دهان و فک و صورت.
تخصص ها
تصویر
دکتر بهنام خسروانی فرد
ارتودنسی
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر