منو
X

تصویر
دکتر امین نوری زاده
دندانپزشک
(1)
آمار این متخصص
(1) رای
100%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر امین نوری زاده متخصص پروتز های دندانی و ایمپلنت و دارای بورد تخصصی می باشم. بنده تحصیلات دانشگاهی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز با موفقیت به اتمام رسانیدم.
بسیاری در ارتباط با پروتز دندان اطلاعات چندانی ندارند، در این رابطه باید بگویم پروتز دندان روشی است جهت جایگزین کردن دندان های که دیگر نیست و یا از میان رفته اند و از این حیث درمانی زیبایی محسوب می شود و بدین صورت است که دندان مصنوعی یا روکش هایی می باشد که به کرات نام آن را شنیده ایم. از پروتزهای دندانی به عنوان رفع نقص های موجود در دندان و در اصلاح طرح لبخند دندان نیز مورد کاربرد است. نقش پروتزهای دندانی، پر کردن جای خالی دندان‌هایی است که در گذشته وجود داشته‌اند. به نوعی اگر در دندان ها ساختار آن ها به هم ریخته است و یا به هر طریقی نبود زیبایی در آن ها وجود داشته باشد، پروتز دندان راهکاری بسیار عالی در زیبایی دندان می باشد. در حال حاضر با پیشرفت در علم دندان پزشکی پروتز های دندانی متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد و هر کدام در درمان بیماری های دهان و دندان نقش بسزایی دارند.
پروتز های دندان شامل سه نوع می باشند که جهت بستن فاصله میان دندان ها به کار برده می شوند. که شامل انواع پروتز ثابت، پروتز متحرک و پروتز ایمپلنت هستند که تا حدودی با نام این پروتز ها آشنایی دارید. استفاده از پروتز های دندان به دو صورت ثابت و متحرک نیز وجود دارد. اگر قصد دارید از پروتز های ثابت دندانی استفاده بکنید می بایست پروتز توسط چسب مخصوص دندان پزشکی و یا پیچ دندان توسط دندان پزشک بر روی لثه قرار بگیرد. هم چنین پروتز های متحرک یا موقت قابلیت جابجایی دارنند و مانند یک دندان مصنوعی کاربرد دارند. پروتز دندانی ثابت، خود شامل دو نوع است. پروتز دندانی ثابت هم چون دندان داخل دهان قرار داده می شود و پس از قرار گیری در دهان به هیچ وجه متوجه تفاوت آن با دندان اصلی خود نمی شوید. پروتز های ثابت دارای طاهری زیبا تر می باشند و محبوبیت آن نیز به نسبت پروتز متحرک دارای محبوبیت و مقبولیت بیشتری است. روکش دندان خود نوعی پروتز دندانی ثابت می باشد و این در زمانی کاربرد دارند که دندان ها دچار آسیب دیدگی در ظاهر خود شده باشند و یا این که قسمتی از مینای دندان از میان رفته باشد و در واقع دندان ضعیف شده باشد از این طرح درمانی استفاده می شود تا نقایص دندان برطرف گردد. نوع دیگری از پروتز دندانی ثابت به نام بریج دندانی می باشد که در دندان پزشکی زیبایی رواج دارد. بریج دندان زمانی مورد استفاده واقع می شود که فرد کامل دندان خود را از دست داده باشد. بدین گونه که فضای خالی دندان با بریج در میان دندان ‌های دیگر پر می ‌شود. آنچه در بریج اهمیت دارد وجود دندان های مجاور می باشد.
همان گونه که از نام پروتز متحرک بر می آید یعنی پروتزی که بعد از انجام آن توانایی جا به جایی و تحرک را داشته باشد. در افرادی که متاسفانه دندان های خود را به هر راهی از دست داده اند و نمی توانند از طریق بریج ایمپلنت جایگزینی برای آن داشته باشند، پروتز متحرک راهکاری بسیار مناسب برای این افراد می باشد. دندان مصنوعی نیز از نوع پروتز دندانی متحرک می باشند. پروتز دندانی متحرک در میان افراد سالمند رواج بیشتری دارد اما این دلیلی مبنی بر استفاده این پروتز برای جوانان نمی باشد. پروتزهای متحرک فلزی تکه ای پروتز پارسیل که به نام پروتز دندانی تکه ای هم شهرت دارد، یکی از انواع پروتزهای متحرک است. این پروتز ها در درمان جای خالی دندان های از دست رفته نقش بسزایی دارند. جنس این پروتز ها از اکریل یا کرم کبالت می باشد. رایج است که این نوع پروتز ها در بخش انتهایی دندان مورد استفاده واقع می شود زیرا ظاهر فلزی آن زیبایی ظاهری ندارد. با رایج شدن ایمپلنت و آمدن این روش جدید راهی بسیار خوب در راستای درمان دندان های از دست رفته و بازگرداندن زیبایی به دندن ها آغاز شد. ایمپلنت‌ بوسیله یک پایه تیتانیومی که با سلول‌های بدن سازگار است، داخل لثه قرار داده می شود و رویه سفید آن یا همان تاج دندان بر روی یک پایه از جنس تیتانیوم قرار داده می شود و مانند یک دندان طبیعی عمل می کند. مراقبت از پروتزهای دندانی بهداشت دندان و روش صحیح مسواک زدن برای پروتزهای دندانی نیز دارای اهمیت است. همان گونه که دندنان های طبیعی خود برایتان اهمیت دارد از پروتز های دندانیتان نیز مراقبت نمایید. با استفاده از محلول های ضد عفونی کننده و مسواک زدن آن ها در تمیز نگه داشتنشان نقش مهمی را ایفا می نمایید. این پروتز های متحرک را داخل محلول های ضد عفونی کننده هفته ای یک بار به مدت حدود ۸ ساعت نگه داری نمایید تا به طور کامل میکروب زدایی شوند.
من و تمامی همکارانم در کلینیک خود فضایی تمیز و بدون استرس را برای شما عزیزان فراهم آورده ایم. شما گرانقدران می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با مطب بنده در تماس باشید.

مشخصات
  • جنسیت مذکر
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص دندانپزشکی پروتز های دندانی و ایمپلنت
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر امین نوری زاده متخصص دندانپزشکی پروتز های دندانی و ایمپلنت (دارای بورد تخصصی) ، دندانپزشک، دکتر امین نوری زاده متخصص پروتز های دندانی و ایمپلنت ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، کشیدن و پر کردن دندان با بهترین متریال کلیه خدمات ترمیم و پر کردن دندان ها، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندانپزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند و بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، ارتودنسی نامرئی ، بوی دهان، جراحی سینوس فک، خمیر دندان، درمان فاصله های بین، درمان چرخش و نامرتبی دندان ها، ورم دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، اصلاح طرح لبخند و بستن فضاهای بین دندانی، پروتز ثابت و متحرک، دندانپزشکی اطفال و کودکان، جراحی دندان های نهفته، دندان عقل، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، ارتودنسی ثابت و متحرک، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندانپزشکی، جراح و دندانپزشک، دکتر مجید حیدرپور استاد دانشگاه، دکتر امین نوری زاده هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی، متخصص دندانپزشکی پروتز های دندانی و ایمپلنت.  
تخصص ها
قرار ملاقات
شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 الی 20:30
تصویر
دکتر امین نوری زاده
دندانپزشک
(1)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر