منو
X

تصویر
دکتر امید سلطانی نیا
جراحی دهان، فک و صورت
(1)
آمار این متخصص
(1) رای
20%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر امید سلطانی نیا متخصص دندانپزشکی جراحی فک و صورت دارای بورد تخصصی در این حوزه می باشم. من در سال ۱۳۸۳ در کنکور سراسری تجربی پذیرفته شدم و توانستم در رشته مورد علاقه خود دندان پزشکی عمومی پذیرفته شوم. در سال ۱۳۸۹ تحصیلات خود را از دانشگاه علوم پزشکی شیراز به اتمام رسانیدم و به کار درمانی مشغول شدم. بعد از اتمام تحصیلات دوران عمومی خود پس از وقفه ای چند ساله در رشته تخصص جراحی فک و صورت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پذیرفته شدم و در سال ۱۳۹۴ موفق به دریافت بورد تخصص این رشته شدم. سپس به عنوان هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان مشغول به کار شدم و در حال حاضر در سمت دانشیاری دانشگاه مشغول به کار می باشم. من همیشه به فعالیت کردن در فضای آکادمیک علاقه داشتم و از این رو تلاش کردم که در کنار کار تخصصی و حرفه ای خود از فضا و جو اکادمیک دانشگاه دور نشوم. از همین رو در زمان درمان بیماران به این نتیجه رسیدم که کار پژوهش و تدریس در دانشگاه به عنوان مسیری موازی و هم راستا با کار درمانی من دانش مرا به پیش خواهد برد و این دو در تضاد با یگدیگر قرار نمی گیرند. در دانشگاه پروژه های تحقیقاتی بسیاری را به ثمر رسانیده ام و آزمایشات و تحقیقات بسیاری را نیز چه به صورت انفرادی و چه به صورت همکار با دیگر همکاران پژوهشگر خود انجام داده ام و از این مسیر توانسته ام مقالات علمی بسیاری در مجلات معتبر داخلی و خارجی ارائه دهم و در کنفرانس ها و سمینار های علمی بسیاری نیز شرکت نموده ام. حاصل کلیه این تلاش ها رسیدن به دانش نوین و یافتن راهکار های بهتر جهت درمان بیماری های دهان و دندان است و از این مهم توانسته ام به آن دست یابم. البته پر واضح است که کار درمان در دندان پزشکی تنها به دانش نیازمند نیست بلکه یک دندان پزشک خوب در کنار دانش حرفه ای خود می بایست از ابزار و تکنولوژی های روز دنیا استفاده کند تا بتواند خدمات بهتر و دقیق تری را به بیماران خود ارائه دهد. شرکت در کنفرانس ها و مجمع های علمی بنده را با این تکنولوژی ها آشنا می کند و از این رهگذر در تلاش جهت دستیابی به درمان دقیق بیماران خود می باشم. بنده به عنوان مسئول IT بخش جراحی فک و صورت و مسئول کنترل بخش جراحی فک و صورت فعالیت داشته ام. من در کلینیک خود در تلاش هستم تا بیمارانی که به کلینیک من مراجعه می کنند همواره در ارتباط با روش های درمان قابل استفاده برای خود اطلاعات لازم را ارائه می کنم و با توضیح جزئیات هر یک از این روش‌ ها، به بیمار کمک می ‌شود تا بتواند بهترین روش درمانی را برگزیند و به هدف خود در این راه دست یابد. در این جا قصد دارم توضیحاتی در ارتباط با انواع گوناگون جراحی زیبایی فک برای شما بزرگواران ارائه دهم.
انواع گوناگون جراحی زیبایی فک: جراحی فک پایین دیگر جراحی زیبایی می باشد که بر روی فک اشخاص صورت می گیرد و می ‌تواند به کسانی اختصاص داشته باشد که فک پایینی آن ها یا به تنهایی یا به همراه فک بالا دارای مشکل و ناراحتی می باشد و این مشکل قادر است به شکل چرخیدن بیش از اندازه فک پایین به طرف بالا باشد که منجر به در هم رفتن دندان ‌های فک پایین به درون دندان‌ های فک بالا می گردد و یا این توانایی را دارد که به شکل چرخیدن بیشتر از اندازه فک پایین به طرف پایین باشد که سبب باز ماندن دهان به خاطر از نرسیدن دندان‌ های جلویی فک ‌ها بر روی هم می گردد. در چنین مواقعی عمل بر روی فک پایین و یا به تنهایی صورت می گیرد و یا با فک بالایی انجام می شود. در این فرآیند هم باز برشی در بیرون حاصل نمی شود و برش در درون دهان انجام می شود. این مرتبه فک پایین از مخاط و عضلات مجزا می گردد، در مکان درست بریده خواهد شد و دوباره بر پایه معاینات و گرافی ‌ها استخوان فک پایین در مکان مناسب ثابت می ماند. جراحی فک بالا: در این نوع جراحی بسیاری از افرادی که نزد دندان پزشک جهت اصلاح این مشکل خود می روند این تصور را دارند که شخص مراجعه کننده فک پایین وی بیش تر از اندازه در قسمت جلو قرار دارد در صورتی‌ که اصل مشکل مرتبط با عقب بودن فک بالایی بیمار می باشد. در بیمارانی که فک بالا در قسمت عقب بیمار واقع است به طور معمول لب‌ بالایی آنان بسیار در عقب ‌تر از لب پایینی آن ها واقع شده است که این مسئله باعث می شود بیمار از منظر زیبایی نیز به مشکل بر بخورد. اما در عین حال کسانی که فک بالای آن ها در قسمت عقب واقع شده است چین‌ های خنده آن ها بیشتر از اندازه به داخل فرو رفته است که البته این هم موضوع دیگری می باشد که در زیبایی چهره آنان اختلال بوجود می آید. نیز برخی برخی از بیمارانی که فک بالای آنان در عقب واقع شده است امکان دارد بدون این که خودشان متوجه باشند حس کنند گونه ندارند و می بایست جهت گونه نیز اقدامات لازم را انجام دهند در صورتی که علت اصلی این موضوع هم می ‌تواند همان عقب بودن فک بالایی در این افراد باشد. در این چنین مواردی درمان اصلی جلو آوردن فک بالا خواهد بود. در حال حاضر هنگامی که مشخص شود این بیماران با عقب بودن فک بالا مواجه هستند و می بایست جهت مرتفع نمودن این مشکل جراحی شوند، عمل بر روی آن ها صورت می‌ گیرد. نیز امکان دارد ارتفاع فک بالا بیش از اندازه خود زیاد و یا کم باشد که قادر است منجر به اختلال در جفت کردن دندان ‌ها یا سبب باز ماندن دهان ناشی از نبود قرار گرفتن دقیق فکین بر روی همدیگر شود که در تمامی این مورد ها عمل جراحی فک بالا توصیه می گردد. در این عمل تمامی برش‌ های از درون دهان خواهد بود و در پوست صورت هیچ برشی بوجود نخواهد آمد. به این صورت استخوان فک بالا از مخاط و عضلات آزاد شده و با برش افقی در سطح بالایی ریشه دندان‌ ها به صورت کامل بریده می گردد. در چنین مرحله ای استخوان فک جدا شده بر اساس معاینه ‌های صورت گرفته پیش از عمل، گرافی‌ ها و قالب ‌های دندانی که از قبل تر بر گرفته شده در محل درست خود ثابت می گردد. در صورت تمایل به ارتباط با من و بهره مندی از خدماتم در زمینه های اشاره شده می توانید با تعیین نوبت قبلی به آدرس درج شده مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق راه های ارتباطی ثبت شده (آدرس ایمیل، شماره تماس) اقدام کنید.

مشخصات
  • جنسیت مذکر
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص جراحی فک و صورت
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر امید سلطانی نیا متخصص دندانپزشکی جراحی فک و صورت (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودانتیکس، متخصص دندان پزشکی جراحی فک و صورت.  
تخصص ها
قرار ملاقات
شنبه و 4 شنبه، 16 الی 20
تصویر
دکتر امید سلطانی نیا
جراحی دهان، فک و صورت
(1)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر