منو
X

تصویر
دکتر الهام خوش بین
دندانپزشک
(0)
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر الهام خوش بین متخصص درمان ریشه (اندودانتیکس) و دارای بورد تخصصی اندودانتیکس می باشم. بنده متولد سال ۱۳۵۵ می باشم و پس از اتمام تحصیلات متوسطه خود وارد دانشگاه شدم. بنده در سال ۱۳۷۳ در دانشگاه پذیرفته شدم و در سال ۱۳۷۹ از رشته مورد علاقه خود یعنی دندان پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی همدان فارغ التحصیل شدم و سپس به کار درمانی پرداختم و بلافاصله در همان سال با توجه به علاقه خود به تخصص اندودانتیکس در دانشگاه علوم پزشکی شیراز پذیرفته شدم و بورد تخصص خود را از این رشته در سال ۱۳۸۲ دریافت کردم. بنده سپس بلافاصله پس از دریافت بورد تخصص خود به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه بو علی سینای همدان مشغول به کار شدم و تا هم اکنون در حال فعالیت و امر تدریس در آن دانشگاه می پردازم. در حال حاضر در مرتبه استادیاری به فعالیت و تدریس و پژوهش در دانشگاه مشغول می باشم. حاصل مدت زمان فعالیت تدریس و تلاش در این دانشگاه چاپ مقالات متعدد در مجلات علمی داخلی و خارجی و برگزاری سمینار ها و شرکت در کنفرانس های داخلی و خارجی و تالیف کتب می باشد و از این طریق همواره بر آن هستم تا بتوانم اطلاعات و دانش به روز را در اختیار دنشجویان خود قرار دهم. بنده در طول فعالیت خود در دانشکاه سمت هایی را از جمله: دبیر اجرایی کمیته کنترل عفونت دانشکده دندانپزشکی از سال ۸۲ تا ۸۶ ، معاون گروه اندودانتیکس در سالهای ۸۵-۸۷ ، عضو کمیته اجرایی پانزدهمین کنگره انجمن اندودنتیستهای ایران خرداد ۹۱ ، سرپرست تخصصی گروه در سالهای ۸۸-۸۹ و ۹۳ – ۹۴ ، عضو شورای پژوهشی دانشکده دندانپزشکی از سال ۹۴ تا کنون ، مدیر گروه اندودانتیکس از سال ۹۵ تا کنون می باشد. همچنین در طول این مدت به عنوان استاد راهنما پایان نامه های بسیاری رابا دانشجویان عزیز کار کرده ام و کارگاه های علمی و تخصصی را نیز برگزار کرده ام. با شناخت تجهیزات به روز در درمان ریشه دندان و شناخت آن ها بتوانم این تجهیزات را در امر درمان ریشه دندان تهیه و به کار بندم زیرا تجهیزات در ارائه کیفیت درمانی یکی از گزینه های موثر در درمان دندان پزشکی به خصوص درمان ریشه دندان می باشد. بنده عضو انجمن اندودتیکس های ایران نیز می باشم. بنده همیشه سعی خود را بر آن داشته ام که با استفاده از فضای مناسب و بسیار ارام در مطب شخصی خود و بر اساس دانش روز دنیا و با به کار بردن تکنولوژی های نوین روز آماده خدمات رسانی با کیفیت تخصصی به مراجعین عزیز کشور خود می باشم. بنده و کلیه همکاران خود در مطب تمام سعی خود را جهت جلب رضایت شما انجام می دهیم امید است همیشه سلامت و تندرست باشید. شما عزیزان با مراجعه به اندودنتیکس می توانید دندان های سالم و زندکی سالمی را تجربه کنید. در اینجا قصد دارم توضیحاتی در ارتباط با از علل تا درمان مجدد ریشه ی دندان مجدد توضیحاتی کوتاه ارائه دهم.
مراحل درمان ریشه مجدد: معمولا بیشتر دندان هایی که ریشه دندان های آن در دفعه اول با شکست روبرو شد را می توان با انجام درمان ریشه دندان مجدد، دندان طبیعی و دائمی را از خطر از دست دادن نجات داد. به طور معمول درمان دوباره و مجدد ریشه یک دندان بسیار دشوار تر و پیچیده تر از درمان اولیه آن می باشد. لازم است دندان پزشک کانال پر شده را تخلیه کند. این عمل با استفاده از مواد و وسایل مخصوص صورت می گیرد. بعد از تخیله به طور کامل یک کانال یا کانال های دندان کار پاک سازی صورت می گیرد و در آخر کانال دندان با مواد مناسب پر خواهد شد. دندان پزشک بعد از خارج نمودن ترمیم تاجی و پرکردگی ریشه دندان می بایست مشکل و مسئله نخست را مرتفع نماید و بعد از ضد عفونی کردن دوباره ریشه ها به پر کردن ریشه و سپس تاج دندان روی می آورد. جراحی انتهای ریشه: امکان دارد عفونت در ریشه دندان سبب بوجود آمدن عفونت کیستیک در انتهای ریشه دندان شود که در این چنین مواردی عفونت حتی بعد از درمان دوباره ریشه نیز بهبود نمی یابد. در چنین مرحله ای جهت حذف عفونت و نجات دندان جراحی انتهای ریشه صورت می گیرد. دندان پزشک شما بعد از این که بی حسی را تزریق کرد و بی حسی روی دهان اعمال شد لثه دندان را به آرامی کنار می زند و انتهای ریشه عفونی را قطع می کند و بافت عفونی کیستیک اطراف ریشه را هم خارج می کند و بعد از ترمیم کردن دندان دوباره لثه را بخیه می زند. این کار سبب می شود که در انتهای ریشه دندان کار دوباره ای انجام نشود. در بیشتر مواقع می ‌توان جهت نجات دادن دندان جراحی پر‌ی ‌اپیکال را انجام داد، هر چند نتیجه انجام جراحی کاملا موفقیت امیز نمی باشد و امکان عدم موفقیت در عمل انجام شده وجود دارد. در اصل درمان دوباره و جراحی پری‌اپیکال سعی برای حفظ کردن دندان طبیعی می باشد و در هر دوی این دو درمان نیز احتمال عدم موفقیت وجود دارد در نتیجه بیمار می بایست از این موضوع آگاهی داشته باشد و با آگاهی ریسک عدم موفقیت درمان را نیز قبول نماید. گاهی یک دندان را نمی توان درمان مجدد ریشه نمود. در این کیس ها امکان دارد اندودنتیست شما درمان دوباره ریشه را پیشنهاد دهد. جراحی را می توان از طریق لثه انجام داد تا با این روش عفونت های انتهای ریشه دندان ها نیز مرتفع شود و استخوان ترمیم گردد. در مواقعی کم درمان دوباره ریشه دندان و جراحی انتهای ریشه امکان پذیر نمی باشد و دندان می بایست کشیده شود. بسیار دارای اهمیت می باشد که مشورتی با متخصص اندونتیست خود در این مورد داشته باشید تا بهترین روش درمانی را برای دندان های شما انتخاب کند و در نظر بگیرد. هیچ چیز مشابه دندان های شما به نظر نمی رسد، احساس نمی شود و عمل نمی کند. با اندودنتیست تان در مورد درمان مجدد ریشه یا انتخاب های دیگر به منظور حفظ لبخند تان صحبت و مشورت کنید. در صورت تمایل به ارتباط با من و بهره مندی از خدماتم در زمینه های اشاره شده می توانید با تعیین نوبت قبلی به آدرس درج شده مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق راه های ارتباطی ثبت شده (آدرس مطب، شماره تماس) اقدام کنید.

مشخصات
  • جنسیت مونث
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص دندان پزشکی درمان ریشه (اندودانتیکس)
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر الهام خوش بین متخصص دندانپزشکی درمان ریشه (اندودانتیکس) (دارای بورد تخصصی)، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندان پزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندان پزشکی، متخصص ارتودانتیکس، متخصص دندان پزشکی درمان ریشه (اندودانتیکس).
تخصص ها
تصویر
دکتر الهام خوش بین
دندانپزشک
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر