منو
X

تصویر
دکتر فرهاد صدرالدینی
ارتودنسی
(0)
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر فرهاد صدرالدینی دارای درجه بورد تخصصی ارتودنسی ازدانشگاه شهید بهشتی تهران و درجه دکترای دندانپزشکی عمومی ازدانشگاه شهید بهشتی می باشم. بنده در سال ۱۳۷۳ وارد دانشگاه دندانپزشکی شهید بهشتی شدم و دارای رتبه ممتاز در بورد تخصصی ارتودنسی شدم. من عضو تائید شده انجمن ارتودنتیست های ایران و انجمن ارتودنتیست های آمریکا و عضو فدراسیون بین المللی ارتودنتیست ها می باشم. در مطب دندانپزشکی اینجانب با تخصص دندانپزشکی ارتودنسی به افراد برای انتخاب بهترین روش ‌های درمان جهت دست یابی به دندان هایی ایده‌آل و دندان های زیبا کمک می‌شود. در واقع بنده همیشه درباره روش‌ های درمان قابل استفاده به افراد اطلاعات لازم را ارائه کرده و با توضیح جزئیات هر یک از این روش‌ ها، به فرد کمک می‌شود از بهترین روش ‌های دندانپزشکی برای دستیابی به اهداف مورد نظر خود استفاده نمایند. در واقع در مطب دکتر صدرالدینی ضمن ارایه جدیدترین روش های ارتودنسی هدف ما کمک به شما در به دست آوردن لبخند زیبا و دندان های مرتبی است که اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. ارتودنسی درمانی نیست که تنها به دوران نوجوانی اختصاص یابد بلکه حتی بسیاری از بزرگسالان نیز در سنین بالا می توانند توسط متخصص ارتودنسی از این درمان بهره مند شوند.
حال در مورد ارتودنسی توضیحاتی ارائه می دهم امید است که مورد استفاده و توجه قرار گیرد:
ارتودنسی را به بهبود کردن روابط میان فک و دندان و در واقع جفت کردن و ردیف کردن دندان هایی که نامنظم هستند گفته می شود. با انجام دادن ارتودنسی مشکلاتی که به نظم دندان و نیز ترتیب و قرارگیری دندان ها در فک مرتبط است، رفع می شود و شخصاین امکان را در خود می بیند که کیفیت غذا خوردن او تغییر کرده و افزایش پیدا کرده و علاوه بر آن دندان های وی از زیبایی بیشتری هنگام صحبت کردن ولبخند زدن و … برخوردار باشد. مزیت بسیار مهم دیگری که ارتودنسی دارد آن است که موجب طول عمر دندان ها می شو : در واقع مرتب کردن دندان ها قرار گرفتن آن ها در موقعیت مطلوب داخل فک را موجب می شود و نتیجه آناین است که نیرو در تمامی جهت های دنان و فک به صورت مساوی پخش می شود و فشار بر ریشه دندان ها کاهش می یابد. از طرف دیگر منظم شدن دندان ها به تمیز کردن آن ها نیز کمک خواهد کرد.
اما چه تفاوتی میان پلاک های متحرک و سیم ارتودنسی وجود دارد؟ دستگاه متحرک در زمانی که درمان صورت می گیردتوسط خود بیمار قابلیت خارج کردن و جایگذاری آن وجود دارد اما در نوع ثابت آن این امر فقط توسط متخصص ارتودنیست می تواند صورت پذیرد. در دستگاه ارتودنسی ثابت اجزای آن به شکل و فرم نگین هایی است که کاملا بر روی دندان ها چسبیده می شوند و ثابت و بدون حرکت می گردند اما در نوع متحرک ساختار آن به صورت ساختار هایی پلاستیکی شکل هستند که بیار خود می تواند آن را جای گذاری نماید و بیرون بیاورد.
نحوه عملکرد دستگاه های ارتودنسی به این صورت است که این پلاک ها بر روی دندان به مرور زمان فشار وارد می کند که این فشار سبب جا به جایی دندان ها می گردد. این نیرو ها در حد نیرو های بیولوژیک هستند و دندان پزشک با آگاهی کامل از مقدار انرژی وارده بر دندان و محاسبه آن با روش های خاص درمانی این عمل را انجام می دهد. هر جلسه درمانی که توسط دندان پزشک صورت می گیرد مقداری درد در نواحی دندان ایجاد می شود و دلیل آن فعال کردن دستگاه توسط دندانپزشک متخصص است. معمولا این درد ۳ تا ۵ روز به طول می انجامد و تا زمان فعال سازی بعدی از میان می رود. چنانچه این درد بیمار را دچار اذیت کند دندان پزشک سعی می کند مسکن تجویز نماید و میزان در د را تسکین بخشد. استفاده کوتاه مدت از دارو های ضد التهاب هیچ گونه مغایرتی با درمان های ارتودنسی ندارد.

جهت درمان ارتودنسی از زمان ۳ سالگی تا زمانی که دندان در دهان هر شخص وجود دارد انجام داد. زمانی که شخص در سنین پایین قرار دارد و در واقع در دوران کودکی و رمان دندان های شیری جهت رفع عادت های طیان آور مانند مکیدن انگشت یا پستانک از دستکاه ساده ارتودنسی در این هنگام استفاده می شود. زمانی که در سن ۶ سالگی اولین دندان دائمی یعنی دندان های آسیا می روید این امکان باز هم اغاز می شود. تغییرات اسکلتال در محدوده سنی خاصی امکان پذیر است و معمولا ارتودنتیست پس از حذف عامل به وجود آورنده نسبت به تغییرات ابعاد فکی در جهت های مختلف اقدام می کند. اما این تغییرات اسلکتال عضلانی چون بزرگ نمودن فک را تا حدود سنی ۱۲ تا۱۵ سالگی می توان انجام داد. بهترین موقع جهت درمان ارتودنسی با دستگاه ثابت حدود سنی ۱۲ سالگی است. اما از بعد از این سن یعنی سن ۱۲ سالگی می بایست درمان ارتودنسی بسیار محافظه کارانه انجام شود. در سن ۳۰ سالگی به طور معمولی فک مقداری استخوان ان تحلیل می رود و متخصص ارتودنتیست باید نسبت به نحوه درمان، انتخاب نوع درمان و وجود محدودیت ها با بیمار مشورت نماید و اطلاعات لازم و کامل را بدهد.
بعد از این که درمان ارتودنسی به اتمام رسید برای جلوگیری از برگشت ان یکسری از دستورالعمل های خاص باید صورت پذیرد تا درمان نتیجه خود را حفظ کند. اما متاسفانه برخی از بیماران این دستورات را فراموش می کنند یا به آن عمل نمی کنند که در این صورت این سهل انگاری در رفتار و اعمال آن ها سبب می شود که خود موجب ضرر شوند و دندان هایشان نا خواسته جابه جایی پذیرد که البته در هر فرد میزان این تغییرات و جا به جایی ها متغیر است. این جاست که همکاری بیمار با دندان پزشک بسیار اهمیت به سزایی می یابد و در واقع هر دو مکمل درمان می شوند. نکته دیگر این که بدن انسان در برابر تغییرات ناگهانی واکنش های نامطلوبی نشان می دهد. در نتیجه عاقلانه ترین کار این است که درمان های ارتودنسی بسیار آهسته و به شکل پیوسته صورت پذیرد. در درمان ارتودنسی عامل بسیار مهم صبور بودن است زیرا این درمان تنها با صبور بودن نتیجه مطلوب خود را دریفات می کند و در غیر این صورت درمان بی فایده می شود.

مشخصات
  • جنسیت مذکر
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص ارتودنسی
  • دانشگاه شهید بهشتی
  • رشته تحصیلی ارتودنسی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکتری
  • کلمات کلیدی دکتر فرهاد صدرالدینی ، دندانپزشک، دکتر فرهاد صدرالدینی متخصص ارتودنسی ، جراحی دهان و فک و صورت ، جراحی دهان و فک و صورت ، جراح و دندانپزشک، جراحی کاشت دندان (ایمپلنت)، جراحی شکستگی فک و صورت، جراحی شکاف و لب و کام در تهران، جراحی کیست و تومور فک و صورت، جراحی زیبایی فک و چانه در تهران، دکتر فرهاد صدرالدینی استاد دانشگاه، دکتر فرهاد صدرالدینی ، جرم گیری دندان، کشیدن و پر کردن دندان با بهترین متریال کلیه خدمات ترمیم و پر کردن دندان ها، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، خدمات دندانپزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند و بستن فضا های بین دندانی، پروتز ثابت و متحرک، ارتودنسی ثابت و متحرک، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندانپزشکی، دکتر فرهاد صدرالدینی متخصص ارتودنسی .
تخصص ها
تصویر
دکتر فرهاد صدرالدینی
ارتودنسی
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر