منو
X

تصویر
دکتر زینب حسینیان
دندانپزشک
(0)
ویدیوی آموزشی روانشناسی
آپلود شده کاربران
آمار این متخصص
(0) رای
0%

دقت

0%

مفید بودن

0%

دانش و مهارت

0%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

0%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

بنده دکتر زینب حسینیان متخصص دندان پزشکی کودکان و نوجوانان می باشم. بنده دوره دکترا عمومی دندان پزشکی خود را درسال ١٣٨١ آغاز کردم و سپس وارد دوره تخصص خود شدم و در سال ١٣٩١ – ١٣٩٠، دوره تخصصی خود را به پایان رانیدم. بنده در سال ۱۳۹۱ عضو هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایلام شدم و پس از آن عضو هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی بندر عباس شدم. همواره در تلاش بوده ام در کنار کار ها و فعالیت های مرتباط با طبابت به کار پژوهشی و علمی نیز بپردازم زیرا اعتقاد دارم از این طریق می توان هم به عنوان دندان پزشک بهتری عمل کنم زیرا بهتر با مسائل روز و تکنولوژی و پیشرفت های علمی دنیای دندان پزشکی آشنا شوم و هم بتوانم تجربیات بدست آمده خود را در هر زمنیهای در اختیار دانشجویان گرانقدر خود بگذارم. بنده در طول فعالیت های دانشگاهی پژوهشی خود موفق به ثبت ۴ اختراع در زمینه دندانپزشکی می باشم.
بنده در مطب شخصی خود اموری که برای کودکان انجام می دهم شامل: ارتودنسی کودکان، روکش دندان شیری، فلوراید تراپی کودکان، شیار پوش دندان کودکان، دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی و عصب کشی دندان کودک می باشد.
ما دندان پزشکان کودک به والدین این پیشنهاد را داریم که در زمان کودکی فرزنندتان آن ها را نزد یک دندان پزشک ببرید و بخصوص آن ها را مورد معاینه یک متخصص ارتودنسی کیند. آن ها با تعجب از این حرف ما روبرو می شوند و بسیار شوکه می شوند. آن ها این گونه می گویند که فرزند ما هنوز دندان های شیری خود را دارد و د ندان های دائمی جایگزین آن ها نشده است چرا باید الان به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنیم؟ باید بگوییم این کار در راستای ارتودنسی پیشگیری است و ما دندان پزشکان با تصویر برداری که دندان های کودک شما انجام می دهیم آییب های آتی در دندان های کودک شما را شناسایی می کینم و با انجام عمل ارتودنسی در دوران کودکی می توان از بسیاری از پیچیدگی های درمانی و حتری جراحی ها در اینده جلوگیری کرد. ارتودنسی پیشگیری به دندانپزشکان این امکان را می دهد تا روشی در جهت حل کردن مشکلات دندان های کودکان خود ایجاد نمایند و اگر به قدر کافی زودتر این درمان انجام شود، از درمان های سخت و هزینه بر در آینده جلوگیری می نماید. با انجام یک معاینه معمولی در زمان رشد یعنی در دوران کودکی بسیاری از مشکلات دندان و دهان کودک نمایان می شود. این مشکلات دندانی شامل جفت بودن بیش از حد دندان ها یا در واقع نزدیک بودن آن ها و یا دور بودن دندان ها از هم دیگر، دندان اضافی، کم بودن دندان ها، اختلالات فک، برجسته بودن دندان ها و بسیاری دیگر از مسائل باشد و تنها به این موارد بسنده نمی شود. چه چیزی باعث ایجاد این نوع مشکلات میشود؟ اما عوامکلی که سبب ایجاد این عوامل می شوند شامل ژنتیک، تغذیه ی ضعیف، آسیب، مکیدن شست، بهداشت ضعیف دهان و دندان و بیماری های دندان تمامی این موارد می توانند سبب آغاز مشکلات مرتبط با ارتودنسی شوند.
برای اولین ویزیت کودکان جهت عمل ارتودنسی بهترین سن برای آن ها در سن ۷ سالگی می باشد. اگر در این سن مشکلات فکی و دندانی در کودک وجود داشته باشد به دلیل تراکم زیاد در استخوان ها درمان آن ها بهتر انجام می شود و اگر آن ها در آینده نیز دوباره نیاز به درمان داشته باشند بهتر و سریع تر این درمان صورت می گیرد. در این سن با انجام ارتودنسی پیشگیری از بسیاری از ناهنجاری های فکی و دندانی در اینده می توان اجتناب ورزید که خود این ناهنجاری ها اگر در موقع کودکی خود درمان نشود با هزینه های گزاف و طول دوره درمانی بیشتری با خود به همراه دارد. یکی از درمان های ارتودنسی پیشگریانه انجام فضانگهدارنده در دهان کودکان می باشد. فضانگهدار ها وسیله ای است که زمانی که دندان شیری زودتر از موقع خود می افتد از بسته شدن دندان جلویری می کند و باعث به هم خوردن نظم دندان های دائمی می شوند و سبب می شوند که دندان های دائمی در محل اصلی خود رشد نکنند در نتیجه با انجام این کار و ارتودنسی پیشگیرانه از بی نظمی دندان ها در آینده جلوگیری می شود.

مشخصات
 • جنسیت مونث
 • وابسته به کلینیک خصوصی
 • تجارب / مهارت ها متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان
 • دانشگاه
 • رشته تحصیلی دندانپزشکی
 • گواهینامه ها
 • پست های مدیریتی
 • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
 • کلمات کلیدی دکتر سیده زینب حسینیان متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان (دارای بورد تخصصی) ، درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، فلوشیپ و مسترشیپ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندانپزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند، بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، جراحی سینوس فک، درمان فاصله های بین دندان، درمان چرخش و نا مرتبی دندان ها، ورم دندان، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دندان های نهفته، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، طراحی لبخند، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندانپزشکی، متخصص ارتودنسی، متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان.
تخصص ها
 • دندانپزشک
 • جراحی دهان و دندان
تصویر
دکتر زینب حسینیان
دندانپزشک
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر