منو
X

تصویر
امید مرتضایی
ارتودنسی
(4)
آمار این متخصص
(4) رای
100%

دقت

0%

مفید بودن

40%

دانش و مهارت

100%

رفتار بالینی

0%

وقت شناسی

60%

هزینه اقتصادی

توضیحات پروفایل
  

دکتر امید مرتضایی دوره دکتری عمومی دندانپزشکی را در سال ۱۳۸۴ در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران شروع نمود و با پایان دوره عمومی بلافاصله در سال ۱۳۹۰ در دوره دستیاری تخصصی رشته ارتودنسی در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد. ایشان در سال ۱۳۹۳ موفق به اخذ دانشنامه تخصصی ارتودانتیکس در آزمون بورد تخصصی وزارت بهداشت گردیدند. هم اکنون ایشان به عنوان عضو هیات علمی در بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی قزوین مشغول به آموزش به دانشجویان و دستیاران تخصصی این مرکز می باشند. ضمنا دکتر امید مرتضایی عضو بنیاد ملی نخبگان نیز می باشند و چندین طرح تحقیقاتی را با همکاری این بنیاد به اتمام رسانده اند.
با توجه به اینکه اغلب بیماران ارتودنسی در محدوده سنی نوجوان، جوان و میانسال هستند، اینترنت و فضای مجازی همواره یکی از منابع اطلاعاتی مهم برای جستجو پیرامون درمان ارتودنسی و دندانپزشکان شاغل به عنوان متخصص و دکتر ارتودنسی بوده است. در این میان حجم زیاد مطالب در فضای مجازی گاه تشخیص مطالب صحیح از مطالب نادرست و با منابع نامطمئن را برای بیماران مشکل ساخته است. برای مثال خیلی از بیمارانی که در فضای مجازی در جستجوی مواردی همچون دکتر ارتودنسی، دکتر ارتودنسی خوب ، دکتر ارتودنسی در تهران و یا سایر شهرستانها هستند، با خیل عظیمی از نتایج جستجو مواجه شده و احساس سردرگمی می کنند. هرچند که اغلب همکاران فعال در فضای مجازی و هیات تحریریه وبسایت های آنها صفحات اولیه جستجوگرها را رصد می کنند ولی صرف حضور یک سایت در صفحات اولیه جستجوی دکتر ارتودنسی یا متخصص ارتودنسی الزاما به معنی تایید متخصص ارتودنسی بودن فرد نیست.
در صورتی که در طول درمان ارتودنسی به خوبی مسواک نزنید و از نخ دندان به خوبی استفاده نکنید ممکن است پوسیدگی های بین دندانی در بین دندان های شما ایجاد گردد که به ظاهر دیده نمی شوند ولی ناگهان باعث تخریب دندان شما و شکستن دندان و در مواردی کشیده شدن آن می گردد .همچنین لثه های شما ممکن است در اثر عدم رعایت مناسب بهداشت متورم و قرمز رنگ شوند که این مورد می تواند باعث ایجاد بیماری های لثه ای و در موارد پیشرفته لقی بسیار شدید و کشیده شدن دندان شود. در صورت عدم رعایت بهداشت لثه های شما موقع مسواک زدن خونریزی می کند .محل خونریزی را با دقت بیشتر و صرف زمان بیشتری مسواک بزنید تا از عمد این خونریزی بیشتر شده و پس از یک تا دو هفته لثه ها بهبود یافته و این خونریزی متوقف گردد .همچنین در صورتی که دندان در طی درمان ارتودنسی پوسیده شود باید در اسرع وقت ترمیم گردد که ارتودنتیست در این موارد جهت ترمیم دندان شما هماهنگی لازم را با متخصص ترمیمی انجام خواهد داد . درصورت عدم رعایت دستورات مسواک زدن و کشیدن نخ دندان در طول درمان ارتودنسی اطراف پلاک های ارتودنسی لکه های سفید رنگی تشکیل می گردد که به مرور به لکه های قهوه ای به رنگی مانند لکه هایی که بر روی دندان های افراد سیگاری دیده می شوند تبدیل می گردند .

مشخصات
  • جنسیت مذکر
  • وابسته به کلینیک خصوصی
  • تجارب / مهارت ها متخصص اندودونتیست
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی دندانپزشکی
  • گواهینامه ها
  • پست های مدیریتی
  • مقطع تحصیلی بورد تخصصی دکترا
  • کلمات کلیدی دکتر امید مرتضایی ، دندانپزشک، دکتر امید مرتضایی متخصص اندودنتیست درمان ریشه دندان (عصب کشی) ، ترمیم و زیبایی دندان ، سفید کردن دندان، ساییدگی دندان، تغییر اندازه دندان، روکش دندان، ترمیم دندان شکسته، مرتب کردن داندان، جرم گیری دندان، کشیدن و پر کردن دندان با بهترین متریال کلیه خدمات ترمیم و پر کردن دندان ها، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، ارتوسرجری، ناهنجاری دهان و دندان، عصب کشی، بلچینگ، لمینت، منظم کردن دندان ها، خدمات دندانپزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند و بستن فضا های بین دندانی، ارتودنسي بزرگسالان، ارتودنسي شفاف، ارتودنسی براکت شفاف، ارتودنسی ثابت و متحرک ، ارتودنسی دیمون ، ارتودنسی نامرئی ، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، بوی دهان، جراحی سینوس فک، خمیر دندان، درمان فاصله های بین، درمان چرخش و نامرتبی دندان ها دندان ها، ورم دندان، اصلاح طرح لبخند و بستن فضاهای بین دندانی، پروتز ثابت و متحرک، دندانپزشکی اطفال و کودکان، جراحی دندان های نهفته، دندان عقل، درمان مال اکلوژن پروتز ثابت و متحرک، ارتودنسی ثابت و متحرک، ترمیم دندان با اشعه، جرم گیری دندان ها و سفید کردن دندان ها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندانپزشکی، جراح و دندانپزشک، دکتر امید مرتضایی استاد دانشگاه، دکتر امید مرتضایی هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ، دکتر امید مرتضایی متخصص اندودونتیست.
تخصص ها
  • ارتودنسی
تصویر
امید مرتضایی
ارتودنسی
(4)

E-Teb.com © Copyright 2016 دندانپزشکان. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر